Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: valsts kontrolieres I. Sudrabas veikums

Redakcija

Autors • 23.01.2013.

Burtu lielums

Kā jūs vērtējat valsts kontrolieres I. Sudrabas veikumu, kas šajā amatā ir aizvadījusi pēdējo darba dienu, un vai jūs vispār uzticaties šai institūcijai? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Pēteris no Dzelzavas: – Es tam neesmu pievērsis tādu uzmanību un neesmu iedziļinājies arī I. Sudrabas veikumā, lai dotu tam vērtējumu. Manuprāt, būtu jārada tāds mehānisms, lai tad, ja tiek atklāti būtiski trūkumi, tie tiktu novērsti un vainīgie saukti pie atbildības. Citādi tam nav jēgas.

Lubāniete Līvija: – I. Sudraba kontrolieres amatā darbojās ļoti labi. Viņai vajadzētu iesaistīties politikā, kaut gan ir paziņojusi, ka to nedarīšot, bet sabiedrībai tas noteikti būtu ieguvums, jo mums ir vajadzīgas gudras un godīgas politiķes, kas domā par tautu, bet tieši tādu iespaidu I. Sudraba arī atstāj. Kā strādās jaunievēlētā kontroliere, vēl ir pāragri spriest. Neko daudz par viņu vēl nezinu, līdz viņas ievēlēšanai neko nebiju dzirdējusi.

Dainis no Rīgas: – Savu darbu viņa darīja, arī trūkumi tika atklāti, bet valsts pārvalde ir pārāk neatkarīga varas struktūra. Arī tad, ja pārbaudes materiāli tiek nosūtīti prokuratūrai, nekas jau nenotiek, noklust, tāpat kā daudzas citas lietas. Ja Valsts kontrolei netiks palielinātas pilnvaras, neko mainīt nespēs arī jaunievēlētā valsts kontroliere.

Rīdzinieks Gints: – Valsts kontroles institūcijai uzticos. Tā veic savu darbu, kaut gan atklātie trūkumi bieži vien nav nekas vairāk kā fakta konstatācija, jo tālāk nekas nenotiek. Nekas būtisks Valsts kontroles darbībā nemainīsies arī pēc jaunievēlētās kontrolieres stāšanās amatā.

Praulēnietis Jānis: – Es īstenībā tam līdzi tik ļoti nesekoju, kaut gan zinu, ka I. Sudrabai ir ļoti augsts reitings sabiedrībā, un tam arī es varu piekrist.
Pāvels no Rīgas: – Es par to neko daudz nezinu, vienkārši strādāju. Katram ir jādara savs darbs, un tad viss būs kārtībā.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px