Jaunais gads, kas nav iedomājams bez eglītes. To, protams, varēs iegādāties kādā no tirdzniecības vietām, bet pastāv arī iespēja visai ģimenei doties uz mežu un sameklēt savu svētku eglīti.
Akciju sabiedrība "Latvijas Valsts meži" informē, ka tāpat kā agrāk arī šogad valsts mežos visi iedzīvotāji savām vajadzībām bez maksas var nocirst vienu eglīti, kuras celma diametrs nav lielāks par 12 centimetriem.
Madonas virsmežniecības virsmežzinis Arvīds Greidiņš gan brīdina, ka bez maksas eglīti drīkst nocirst tikai valsts mežos.
– Es iesaku eglītes izvēlēties zem elektropārvades līnijām, grāvmalās un tamlīdzīgās vietās. Nekādā gadījumā to nedrīkst darīt jaunajos eglīšu stādījumos, – teic Arvīds Greidiņš.
– Arī šogad pārdosim podiņos izaudzētas eglītes. Visi, kas vien to vēlas, var griezties Jaunkalsnavas stādaudzētavā, – informē AS "Latvijas Valsts meži" „Sēklas un stādi" direktors Guntis Grandāns.
Autors: GUNĀRS ZEMZARS