Par laimi, jāteic, ka garās svētku brīvdienas Madonas reģionā būs izdevies pavadīt samērā mierīgi, tā secina glābšanas dienestu darbinieki.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Madonas brigādes komandieris Gints Ilva atklāja, ka vecā gada nogalē un jaunā sākumā ugunsdzēsējiem glābējiem bijuši vien divi izsaukumi. Viens no tiem bijis Madonā, kad ugunsdzēsēji nodzēsa aizdegušos sodrējus, savukārt otrs – uz Ērgļiem, kur kāda autovadītāja mašīna bija ieslīdējusi grāvī un to vajadzēja palīdzēt izvilkt.
Savukārt Madonas slimnīcas direktora vietniece Astrīda Svilāne, jautāta, vai brīvdienu laikā nav novērots pacientu pieplūdums, atbildēja: – Nevarētu teikt, ka slimnīca pa šīm dienām tika pārpildīta, bet nedaudz vairāk pacientu, iespējams, garo brīvdienu iespaidā, gan bija. Brīvajās dienās gan Ziemassvētkos, gan Jaunajā gadā mediķi strādāja ļoti intensīvi. Slimnīcā pēc palīdzības vērsās pacienti ar traumām (par laimi – ne pārāk smagām), kam ir sadzīves raksturs, tāpat dažiem pacientiem traumas bija radušās alkohola ietekmē, daļa mājās vai dažādās atpūtas vietās bija risinājuši konfliktus un izvicinājuši dūres. Tāpat daži pacienti traumas guva, pakrītot uz slidenajām ielām – sasitumi, sastiepumi, daži ekstremitāšu lūzumi. Protams, neiztiek arī bez ziemas sporta veidos gūtajām traumām. Pēdējās dienās novērotas saslimšanas ar vīrusiem, sevišķi bērnu vidū. Vēl gan, iespējams, daži pacienti tikai uzradīsies, jo nereti cilvēki dažas dienas nogaida pēc traumas gūšanas vai veselības problēmu novērošanas, pirms vērsties pie mediķiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.01.2013.
Autore: LAURA VOITIŅA