Kopš vienota Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta izveides 2010. gadā Madonas NMP brigādes jau divas reizes ir nomainījušas savu atrašanās vietu.
Sākotnēji „ātrie" turpināja darbu SIA „Madonas slimnīca" telpās, no kurām nepietiekamās platības dēļ pārcēlās uz ēku Saules ielā 56. Tiesa, tas bija tikai pagaidu pasākums, un jau 2011. gada 30. novembrī Madonas NMP brigādes guva jaunu mājvietu Saules ielā 18a.
Vecākais ārsta palīgs Iveta Pērkone „Staram" apliecināja, ka Madonas novada pašvaldībai piederošajā ēkā Madonas brigāžu mediķiem ir radīti labi apstākļi sabiedrībai tik nozīmīgā darba veikšanai.
– Apstākļi ir labāki, nekā bija iepriekš. Telpas ir siltas, plašas. Bijām pieraduši strādāt slimnīcā, taču lielākā problēma bija šaurība. Pacientam tas, ka NMP atrodas ārpus slimnīcas teritorijas, neko būtiski nemaina, – norādīja Iveta Pērkone.
Kopumā Madonā NMP strādā 25 cilvēki. Katru dienu dežurē divas brigādes, katrā pa trim cilvēkiem – divi ārsta palīgi un šoferis. Pa „ātro" brigādei ir arī Lubānas un Ērgļu novadā. Iveta Pērkone atzina, ka kopumā mediķi ar materiāltehnisko bāzi un nodrošinājumu ir apmierināti. Bijusi cerība, ka kāds no 45 Latvijas reģioniem paredzētajiem operatīvajiem medicīniskajiem transportlīdzekļiem, kurus decembrī, piesaistot ERAF finansējumu, iegādājās NMP dienests, varētu nonākt arī Madonas brigāžu rīcībā, taču transportlīdzekļus saņems citu reģionu mediķi, galvenokārt Kurzemē.
– Lielākā problēma ar esošajiem transportlīdzekļiem ir tā, ka ziemā tajos ir vēss. Cenšamies tos sildīt, taču, ja ārā temperatūra ir -20°C, to nav iespējams izdarīt. Ikdienā jūtam vajadzību arī pēc pilnpiedziņas auto, jo paši zinām, kādi ir Madonas novada ceļi, – situāciju komentēja Iveta Pērkone.
Šīs ziemas specifika ir skārusi arī NMP darbu, jo lūstošie koki un aizputinātie ceļi apgrūtina nokļūšanu pie pacientiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.01.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto