Ar 1. janvāri AS „Pasažieru vilciens" pārtrauc 2012. gadā ieviestā eksperimentālā vilciena maršruta apkalpošanu Gulbenes virzienā.
Šis vilciens, tāpat kā vilciens līdz Siguldai, tika ieviests šā gada jūlijā ar mērķi izpētīt pasažieru plūsmu šajos maršrutos. Pusgada laikā apkalpoto pasažieru skaits parāda – ieviestie maršruti sevi nav attaisnojuši. Līdz ar to 2013. gadā vairs netiks nodrošināta pasažieru pārvadāšana maršrutā Madona-Gulbene-Madona nedēļas nogalē. Vilciens Rīga-Madona kursē katru dienu no Rīgas pulksten 19.07, bet no Madonas uz Rīgu tas atiet ik rītu pulksten 5.03. Kopš 2012. gada 13. jūlija vilciena maršruts piektdienās un svētdienās tika pagarināts līdz Gulbenei. Attiecīgi sestdienu un pirmdienu rītos tas kursēja maršrutā Gulbene, bet pārējās dienās maršrutā Madona-Rīga. Pārvadājumu dati liecina, ka maršrutā no Madonas līdz Gulbenei vilcienu izmanto vidēji 10 pasažieru. Šādu pasažieru skaitu konkrētajā maršrutā ir iespējams pārvadāt ar autobusu, turklāt satiksmes autobusu kustība no Gulbenes uz Madonu un Rīgu ir regulāra un pietiekama.
Tāpat kā līdz šim maršrutā Rīga-Gulbene plānots nodrošināt vismaz septiņus vilcienus gadā, datumus iepriekš saskaņojot ar atbildīgajām institūcijām. Savukārt Siguldas virzienā pasažieri arī turpmāk varēs izmantot Valmieras un Valgas vilcienus.
Autore: JANA PRIEDNIECE,
AS „Pasažieru vilciens"
sabiedrisko attiecību speciāliste