Madonas pilsētas 1. vidusskolā iedibināta jauna tradīcija – par izcilām un labām sekmēm audzēkņi, sākot no 4. klases, semestra noslēgumā saņem zelta vai sudraba liecību.
Ievadot ziemas brīvdienas, Madonas pilsētas 1. vidusskola organizēja Ziemassvētku sarīkojumu sākumskolas bērniem, kurā čaklākie ceturto klašu audzēkņi (1.-3. klašu skolēniem ir cita vērtēšanas sistēma) saņēma zelta un sudraba liecības. Šāda tradīcija ir sastopama arī citās Latvijas skolās un ieguvusi lielu atsaucību. Bērni to ne tikai ļoti gaida, bet arī cenšas, lai pie zeltītās vai sudrabotās dāvanas tiktu.
Tomēr izpelnīties pagodinājumu nav nemaz tik vienkārši, jo sudraba liecība pienākas skolēniem, kuri mācās uz atzīmi „10", „ 9", „ 8" un liecībā var būt divas atzīmes „7". Zelta liecībā bērniem var būt atzīme „10", „9" un divas atzīmes „8".
Pateicoties pedagogu, audzēkņu pūliņiem un arī šai tradīcijai, sekmes skolā ar katru gadu varētu uzlaboties. Mācību darbā, īpaši mazajās klasēs, ir svarīga arī skolotāju un vecāku sadarbība.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.12.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
IMANTA PULKSTEŅA foto