Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: eiro ieviešana

Redakcija

Autors • 11.12.2012.

Burtu lielums

Vai jūs atbalstāt eiro ieviešanu vai arī uzskatāt, ka pirms tam ir jārīko referendums un jāuzklausa tautas domas? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Laimonis: – Starpības jau nav: eiro tik un tā ieviesīs. Es gan domāju, ka laiciņu vēl vajadzētu nogaidīt, jo attiecībā uz eiro vēl ir daudz neskaidrību. Ieviešot eiro, es saskatu vairāk ērtību, nekā paliekot pie lata, lai gan sirdij varbūt tas ir smagāk. Nav tā, ka ir tikai plusi vai tikai mīnusi.

Madoniete Anna: – Es it kā tomēr neesmu par eiro ieviešanu. Man lati patīk labāk, turklāt eiro zonā patlaban ir lielas neskaidrības un nav pārliecības, ka eiro ieviešana neizraisīs cenu paaugstināšanos. Katrā ziņā steigties nevajag, bet arī referendumu nevajag rīkot un naudu velti izmest.

Aleksandrs no Lauteres: – Kā valdība nospriedīs, tā arī būs. Es neatbalstu referenduma rīkošanu – kāpēc gan lai mums tie miljoni būtu jātērē?

Silvija no Lauteres: – Eiro ir jāievieš, kamēr mums to ļauj, lai beigās nepaliekam ārpus eiro zonas. Jau tā mēs esam vienu divus gadus nokavējuši. ES esam iestājušies, atpakaļceļa nav. Man patika, kā televīzijā svētdienas vakarā eiro ieviešanu pamatoja E. Repše. Arī es piekrītu tam apgalvojumam, ka, balsojot par iestāšanos ES, atbalstījām arī eiro ieviešanu. TV raidījumā tika parādīts arī plakāts, kas to apstiprina.

Guntis no Bērzaunes: – Lai valdība eiro mierīgi ievieš un, manis pēc, ja vien tas būtu iespējams, varētu darīt to jau ar rītdienu. Ja domājam valstiski, lielākoties darījumi jau sen notiek eiro. Savulaik, pirms gadiem pieciem, es strādāju pie saimnieka un, kad atbrauca pakaļ gotiņām, jau tad maksāja eiro.

Madonietis Raimonds: – Labāk jau būtu, ja mēs paliktu pie lata nekā eiro. Ja grib ieviest eiro, tad ir jārīko arī referendums. Es piedalījos arī referendumā par iestāšanos ES, bet neesmu pārliecināts, ka vienlaikus tas bija arī balsojums par eiro ieviešanu.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px