Kopā ar madoniešu parakstiem vairāk nekā 10 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju ir atbalstījuši ierosinājumu Saeimai un valdībai grozīt normatīvos aktus, kas kalpotu par pamatu, lai ikvienam, kurš ir inficējies ar C hepatītu, būtu iespēja saņemt pilnībā apmaksātu ārstēšanu no valsts.
Biedrība ir uzsākusi parakstu apkopošanu, lai tos kopā ar likumdošanas iniciatīvu iesniegtu Centrālajā vēlēšanu komisijā.
„Mēs esam patiesi gandarīti par sasniegto rezultātu un vēlamies pateikties ikvienam, kurš solidarizējās un apliecināja savu atbalstu C hepatīta slimniekiem. Es domāju, ka savāktie paraksti ir ļoti spēcīgs arguments, lai politiķi un valsts ierēdņi vēlreiz pārdomātu savu nostāju C hepatīta infekcijas izplatības ierobežošanas un pacientu ārstēšanas jomā un ieklausītos mūsu prasībās, īpaši ņemot vērā arī faktu, ka šogad salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu C hepatīta slimnieku skaits ir pieaudzis gandrīz par piektdaļu – 17%," uzsvēra Hepatīta biedrības vadītāja Olita Mengote.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.12.2012.
Autore: IEVA GALUZA