Pagājusi jau otrā advente. Cilvēkiem advents ir miera un klusuma laiks, bet ugunsdzēsēji glābēji to sagaida ar bažām, jo decembrī gandrīz katru dienu notiek ugunsgrēki, kuru iemesls ir bez uzraudzības atstāta degoša svece.
Sveču izmantošana kļūst aizvien populārāka. Tās tiek izmantotas gan svētku noskaņas radīšanai, gan relaksācijai atpūtas brīžos, tāpat brīžos, kad pēkšņi tiek atslēgta elektrība, sveces sniedz mums gaismu. Ugunsgrēki, kuru iemesls ir bez uzraudzības atstāta svece, notiek gan dzīvojamajās telpās, gan sabiedriskajās ēkās un darba kabinetos.
Kā liecina statistika, pirmie ugunsgrēki tiek reģistrēti jau pirmajā adventē. Taču ar katru nedēļu ugunsgrēku skaits pieaug. Tas izskaidrojams ar to, ka sākumā, priecājoties par tikko goda vietā nolikto adventa vainagu un sveci, mēs tam arī pievēršam vajadzīgo uzmanību, bet diemžēl jau vēlāk sveces tiek iedegtas un atstātas bez uzmanības. Tāpat no dabas materiāliem gatavotie vainadziņi siltajās telpās izžūst un ātrāk var aizdegties.
VUGD aicina neatstāt bez uzraudzības adventa vainagā iedegtas sveces, kā arī pārliecināties, vai vainags nav novietots tuvu viegli uzliesmojošiem priekšmetiem. Arī vainagi pārsvarā ir gatavoti no degtspējīgiem materiāliem, tādēļ cilvēkiem, kuri paši gatavo rotājumus, vajadzētu iegādāties īpaši vainagiem domātus svečturus, kas, izdegot svecei, pasargās vainagu no aizdegšanās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.12.2012.
Autore: INGA VETERE,
VUGD Preses un
sabiedrisko attiecību
nodaļas priekšniece