Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Situācija pamazām uzlabojas

Redakcija

Autors • 07.12.2012.

Situācija pamazām uzlabojas
Burtu lielums

Pagājušās nedēļas nogalē un visu šo nedēļu noritēja intensīvi elektroapgādes atjaunošanas darbi no snieglauzes visvairāk cietušajos reģionos – Madonas un Balvu apkārtnē. Sākotnēji darbos tika iesaistīti vairāk nekā 500 cilvēku un specializētā tehnika – helikopters, traktori, pacēlāji utt., kas ir ļāvis novērst bojājumus un atjaunot elektrības padevi lielākajai daļai no tiem 5000 klientu, kuri pagājušajās brīvdienās bija spiesti dedzināt sveces.

Iespēja ieraudzīt, kā praksē notiek snieglauzes radīto seku novēršana, šotrešdien radās arī „Staram". Pāris stundu garā brauciena laikā Aronas un Sarkaņu pagastā, kā arī Cesvaines novadā skatījām, kā ar helikoptera palīdzību tiek attīrītas elektrolīnijas, kā arī darbībā vērojām AS „Sadales tīkls" brigādes darbu, zāģējot kokus, kas noliekušies bīstami tuvu gaisvadiem. Kaut arī lielākais darba apjoms ir paveikts, joprojām vietām var vērot, ka atsevišķu koku galotnes ir sagūlušas uz elektrības vadiem vai arī atrodas bīstami tuvu tiem.
Mūsu pavadonis šajā braucienā AS „Sadales tīkls" pārstāvis Gunārs Jaujenieks atzina, ka pirmajā dienā remontbrigādēm bijis ne tikai jādodas uz bojātajām līnijām, bet vietām arī jāpalīdz iedzīvotājiem izkļūt no mājām, jo snieglauze kokus bija sagāzusi ne vien uz gaisvadu līnijām, bet arī ceļiem. Viņš atzina, ka kopumā iedzīvotāji pret elektrības atslēgumiem izturas ar izpratni, jo redz, ka brigādes strādā aktīvi un pēc iespējas ātrāk novērš bojājumus.
Netālu no Biksēres izdodas sastapt arī divu cilvēku brigādi. Jānis un Edgars uz ziemas galvaspilsētu atsūtīti talkā no Liepājas.
– Ieradāmies pirmdienas vakarā un nomainījām divus citus liepājniekus. Līdzīgos darbos piedalījāmies jau pirms diviem gadiem, kad trīs nedēļas pavadījām Rēzeknē, likvidējot snieglauzes sekas. Šoreiz darbi varētu ilgt aptuveni nedēļu. Šodien šis mums ir jau ceturtais objekts, – pastāstīja Jānis, kamēr viņa brigādes kolēģis Edgars uzmanīgi zāģēja sniega un ledus aizlauztu koku.
AS „Sadales tīkls" Ziemeļaustrumu reģiona tehniskais vadītājs Ilmārs Sproģis atzina, ka lielākās problēmas rada laikapstākļi, tādēļ brigādēm nereti ir jāatgriežas tajās trasēs, kur pirms dienas viņu kolēģi jau bojājumus novērsa.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.12.2012.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px