– Kādas ir jūsu domas – vai valstij no uzņēmuma „Vitronic" būtu jāatpērk fotoradari, kas šobrīd atrodas uz Latvijas ceļiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madoniete Leonora: – Spriežot pēc tā, kas izskan televīzijā, valstij nav izdevīgi atpirkt radarus no privātfirmas, bet mani tas, vai radari ir vai nav uz ceļiem, neskar. Es esmu uzmanīga gājēja. Ja jāšķērso iela, vienmēr novērtēju situāciju, nesteidzos, ļauju mašīnām pabraukt garām. Labāk lieku reizi pastāvēt pat pie gājēju pārejas, jo daļa šoferu to nemaz neņem vērā.
Imants no Ozoliem: – Fotoradari ir vajadzīgi, bet grūti pateikt, kā valdībai būtu labāk rīkoties. Droši vien valstij pārpirkt tos no privātfirmas nav izdevīgi, tad jau labāk sākt no sākuma un visu ņemt savās rokās. Mums jau Ozolos bija salikti viltus radari, un bija pat kuriozi, jo bija šoferi, kuri tos uztvēra nopietni un mirkšķināja ar ugunīm, tā brīdinot pretimbraucošos autovadītājus.
Leons no Kalsnavas: – Tā ir veltīga naudas izšķiešana. Vai tad ir kas ieekonomēts un panākts? Dažus miljonus atpelnīja, bet cik iztērēja? Taču, ja nu tomēr paliek pie fotoradariem, tad lai tie ir valsts rokās un Valsts policijas pārziņā. Nopelnīt gribēja privātfirma, bet acīmredzot nesarēķināja, ka radari būs jāizvieto uz privātīpašnieku zemes, kuri arī gribēja naudiņu. Rodas iespaids, ka radarus liek ne jau drošībai, bet gan lai varētu vairāk nopelnīt.
Rimants: – Es braucu arī tur, kur ir uzstādīti radari, un vienreiz esmu arī saņēmis sodu: nepamanīju zīmi. Manuprāt, radariem ir jābūt valsts pārziņā. Ja radarus saliktu adekvāti, domājot par drošību, neviens pret to neiebilstu. Manuprāt, policistiem, nodrošinot drošību uz ceļa un kontrolējot braukšanas ātrumu, ir lielāka nozīme nekā radaram.
Antons no Biksēres: – Nevar jau saprast, kas notiks – radarus it kā iepirks, it kā neiepirks, un, ja iepirks, tad pilnīgi jaunus, jo šie esot it kā jau novecojuši un arī par dārgu. Esmu par to, lai radari, ja pie tiem paliek, piederētu valstij un nekādas privātfirmas šajā procesā netiktu iesaistītas. Ja ir jāmaksā sods, tad lai visa naudiņa tiek valstij, nevis kādam privātajam.
Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA