22. novembrī pulksten 10 uz trim minūtēm tiks iedarbinātas apziņošanas trauksmes sirēnas ar mērķi pārbaudīt sirēnu sistēmas tehnisko gatavību, „Staru" informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Madonas daļas inspektors Erlands Stangainis.
Trauksmes sirēnas paredzētas iedzīvotāju brīdināšanai par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem. Dzirdot trauksmes sirēnas signālu, iedzīvotājiem jāieslēdz televizors vai radioaparāts, lai saņemtu informāciju par iespējamo apdraudējumu un ieteikumus drošai rīcībai.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS