Novembrī mūsu reģionā turpinās Kultūrkapitāla fonda atbalstītais projekts, kur skolām un bibliotēkām Madonas novada bibliotēka piedāvā tikšanos ar Latvijas jaunajiem autoriem, kuri izdevuši pirmās dzejas grāmatas, paspējuši gūt atzinību un piedalās dzejas aktivitātēs Latvijā.
7. novembrī Madonas pilsētas 1. vidusskolā un vēlāk – Ērgļu vidusskolā ritēja tikšanās ar dzejniekiem Krišjāni Zeļģi un Tomu Treibergu. Madonā jaunie autori (katram izdota viena grāmata) tikās ar 7. un 8. klases audzēkņiem, un šajā auditorijā viesojās arī „Stars".
Pēc dzejas lasījumiem tika vaicāts par atmiņām no skolas gaitām un literatūras stundām.
– Tās mums abiem ir atšķirīgas, – atmiņas klasificēja Krišjānis Zeļģis. – Es nevaru teikt, ka manas atmiņas par skolu ir slavējošas. Biju priecīgs, kad tiku no skolas prom. Tai pašā laikā mācīties gan nepārtraucu – šobrīd studēju ģeogrāfiju.
Toms Treibergs atzina, ka tieši literatūras skolotāja 11. klasē viņu iedrošināja aizsūtīt dzejoļus uz radošo konkursu, kuram pateicoties Toms nokļuva nometnē „Aicinājums". „Tur sastapu domubiedrus, un pavērās citas iespējas."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.11.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto