Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: atstarotāji

Redakcija

Autors • 07.11.2012.

Burtu lielums

Vai, iestājoties tumšajam rudens laikam, jūs lietojat atstarotājus? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madoniete Jevgeņija: – Es atstarotāju jau nēsāju – redzat, tas man ir piestiprināts pie somas. Tie ir arī mazdēlam, meitām, vīram. Atstarotājs jau diezgan ilgi kalpo, katru gadu nav jāmaina.

Aivars no Lubānas novada: – Atstarotāji ir vajadzīgi, tie ir jānēsā pašu drošības labad. Arī man tas ir, kaut gan, godīgi sakot, kādreiz gadās arī, ka tā nav līdzi. Es gan pārsvarā braucu ar auto, un mašīnā man ir atstarojošā veste. Braucot redzu diezgan daudz cilvēku, kas atstarotājus nenēsā.

Jānis no Lielvārdes: – Esmu šoferis, un man, kā jau pienākas, ir atstarojošā veste. Kā esmu novērojis, daudzi gājēji atstarotājus nelieto. Un arī tiem, kas tos nēsā, ejot pa ceļu, vajadzētu piedomāt pie tā, kurā pusē atstarotāju piestiprināt, lai varētu ātrāk pamanīt. Labāk izmantot atstarotājus zaļā vai dzeltenā krāsā, tie ir labāk pamanāmi, bet baltie atstarotāji gan nekam neder.

Valmierietis Artis: – Atstarotāji noteikti ir jālieto. Man, piemēram, pašam tā nav, bet es nēsāju apģērbu ar atstarojošiem elementiem. Es samērā bieži braucu ar mašīnu un esmu saskāries ar to, ka daudzi tos šajos tumšajos vakaros tomēr nenēsā. Gājēji bez atstarotājiem vienkārši nav redzami. Taču ir arī tādi, kas ļoti piedomā, kā atstarotājus nēsāt. Piemēram, esmu redzējis, ka dažiem, kas iet gar šoseju malām, tie ir piestiprināti uz muguras.

Dainis no Krustpils: – Tie ir jānēsā, bet diemžēl atstarotājus joprojām daudzi neizmanto. Vislabāk jau ir nēsāt atstarojošās vestes vai apģērbu ar atstarojošiem elementiem. Tādus gājējus var labi pamanīt. Kā šoferim man tas ir svarīgi.

Madonietis Alvis: – Mana attieksme ir pozitīva, esmu par atstarotāju izmantošanu, kaut gan ejot ne vienmēr pašam izdodas to ievērot. Taču atstarojošā veste mašīnā man vienmēr ir līdzi. Diemžēl atstarotājus daudzi joprojām nenēsā, piemēram, vakar braucot neredzēju nevienu gājēju ar atstarotāju.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px