Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aukstuma iespaidā gūtas traumas

Redakcija

Autors • 31.10.2012.

Burtu lielums

Sinoptiķi sola, ka turpmākās dienas kļūs siltākas, taču nedēļas sākuma netipiskais sals daudzus pārsteidza nesagatavotus.

Visā republikā bijuši vairāki gadījumi, kad cilvēki traumas guvuši, paslīdot uz slidenām ielām. Arī Madonas slimnīcā nedaudz vairāk nekā ierasts iedzīvotāji vērsušies, gūstot traumas aukstajā laikā.
– Daļa cilvēku traumas, iespējams, guva sportojot, iekštelpās, taču daži bija arī pakrituši uz ielas. Par laimi, šajās dienās gūtās traumas nebija pārāk nopietnas, jo, iespējams, pie mums ielas nav tik slidenas. Kaulu lūzumu nebija, vairāk – sastiepumi, sasitumi un tamlīdzīgi. Taču viens pacients pirmdienas vakarā bija guvis apsaldējumus. Tie bija pietiekami nopietni, lai pusmūža vīrieti nosūtītu tālāk ārstēties uz Rīgu, Valsts apdegumu centru, – pastāstīja Madonas slimnīcas direktora vietniece Astrīda Svilāne.
Jāatgādina, ka apsaldējumi var rasties, gan vienkārši pārāk ilgi pastaigājoties nepiemērotā apģērbā, apavos, gan strādājot, gan pa nakti uzturoties uz ielas. Ja tiešām rodas tāda situācija, ka cilvēkam nav, kur palikt, jādodas uz sociālā dienesta nakts patversmi. Kā informēja Madonas novada sociālā dienesta vadītājs Gundars Riekstiņš, lai gan šajās aukstajās dienās patversme vēl nedarbojusies, sākot ar 1. novembri, iedzīvotāji, kuriem tas nepieciešams, varēs pārnakšņot siltumā.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px