Otrdienas TV rīta programmās vairākos kanālos tika piesaukts Madonas vārds, jo, izrādās, aukstākā nakts ir aizvadīta Vidzemes pusē.
Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija, viszemākā nakts temperatūra bijusi tieši Madonā, kur naktī uz otrdienu termometra stabiņš svārstījies starp -4 un -9 grādiem. Tas ir oktobra aukstuma rekords pēdējos gados. Stiprs sals valstī saglabājies jau trešo nakti.
Kā „Staram" atzina Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, tas, ka, pieturoties šādiem laikapstākļiem, vajadzēs kaisīt ielas, kļuvis skaidrs jau pagājušās nedēļas nogalē. Ielu kaisīšanas sezona Madonas pilsētā sākās piektdienas vakarā, kad, cītīgi strādājot, līdz sestdienas rītam maģistrālās ielas bija nokaisītas.
Kā būs ar trotuāru tīrīšanu un kaisīšanu ziemā, kas to darīs – sētnieki, tehnika, pagaidu sabiedrisko darbu veicēji?
– Savulaik mums bija trīspadsmit sētnieku, tagad to vairs nav, līdz ar to pilsētas sakopšanā, arī trotuāru tīrīšanā ziemā esam spiesti izmantot pagaidu sabiedrisko darbu veicējus. Diemžēl starp viņiem nereti ir arī tādi, kas darbā ierodas trīcošām rokām un vispirms paprasa, kas šodien ir par dienu, – atzīmēja Guntis Ķeveris. – Pagaidām ietves netiek kaisītas, ziema vēl ir mānīga, un
sinoptiķi, atkāpjoties salam, sola siltu laiku vēl kādas divas nedēļas. Protams, ietves ziemā tiks tīrītas, bet pārlieku kaisīt, ņemot vērā iedzīvotāju domas, neesam iecerējuši, lai māmiņas bērnus pa iztīrītiem trotuāriem, bet nelielu sniega kārtu varētu aizvizināt ar ragaviņām uz bērnudārziem. Daļa iedzīvotāju iebilst pret trotuāru kaisīšanu arī tādēļ, ka kaisāmais materiāls sabojā apavus. Jāteic, ka šai ziņā madoniešu vidū nav vienprātības – ir arī iedzīvotāji, kas uzskata, ka trotuāri ir jākaisa tā, lai sniegs un ledus izkustu līdz pašam bruģim vai asfaltam.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto