Šī nedēļa skolēniem rit rudens brīvdienu zīmē, bet ziņas par skolu dzīvi un skolēnu sekmju izvērtēšanu nav apstājušās.
Plānots, ka no 2013./2014. mācību gada, beidzot 3. un 6. klasi, bērniem vairs nebūs jākārto valsts pārbaudes darbi. To vietā viņu iegūtās zināšanas un prasmes novērtēs ar valsts diagnosticējošo darbu palīdzību.
Izglītības un zinātnes ministrijas darbinieki uzskata, ka šāds pārbaudes veids ir bērniem draudzīgāks, savukārt pedagogiem sniegs iespēju padziļināti izpētīt bērna sasniegumus.
Noteikumu projekts arī paredz, ka no 2014./2015. mācību gada pirmo svešvalodu bērni sāks apgūt no 1. klases. Šobrīd svešvalodu apguve valsts pamatizglītības standartā noteikta no 3. klases.
Autore: INESE ELSIŅA