Kā jau pagājušajā gadā, arī šoruden mūsu pilsētā pulcēsies jaunie pianisti uz starptautisku konkursu.
Pirmajā Jāņa Norviļa jauno pianistu konkursā piedalījās 26 dalībnieki gan no Latvijas, gan Lietuvas, šogad pieteikušies 25 dalībnieki no Latvijas, Krievijas un Zviedrijas. Arī šogad konkurss norisināsies trīs dienas. Atklāšanas koncertā ceturtdien, 25. oktobrī, pulksten 19 varēsim baudīt ko interesantu: skanēs marimbas solo Guntara Freiberga izpildījumā. Jauno mūziķi atbalstīs arī Jēkabpils kamerorķestris mūsu skolas direktora Mārtiņa Berga vadībā.
Konkursa galvenā diena – piektdiena, 26. oktobris, kad dzirdēsim jauno pianistu sniegumu divās kategorijās: klavieru solo un klavieru ansamblis četrrocīgi. Pulksten 10 savu uzstāšanos sāks klavieru dueti, laikā no pulksten 11 līdz aptuveni pulksten 15.30 sacentīsies solisti. Konkursanti sadalīti sešās vecuma grupās: varēsim baudīt gan pašu jaunāko bērnu sniegumu, gan klausīties jau pieredzes bagātus pianistus (vecumā no 5 līdz 17 gadiem). Lielākā daļa dalībnieku ir piedalījušies vairākos konkursos citviet. Muzicēs arī starptautisko konkursu laureāti. Īpašs prieks par Maskavas Gņesinu speciālās mūzikas skolas audzēkņiem (šī skola ir viena no prestižākajām Krievijas mūzikas skolām), jo vienlaicīgi sešus šīs skolas audzēkņus Latvijā dzirdēt nemaz tik bieži neizdodas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.10.2012.
Autore: ILZE TOMSONE,
J. Norviļa Madonas mūzikas skolas klavierspēles skolotāja