SIA „Madonas namsaimnieks" darbību atkritumu izvešanā vērš plašumā. Projekts par potenciālo Madonas novadu ar 14 vai 15 pašvaldībām, kurā dzīvos un ražos arī atkritumus ap 30 000 iedzīvotāju, vēl tikai top, bet Madonas pilsētas pašvaldības uzņēmums šai virzienā jau strādā ļoti konkrēti.
Līgumi par sauso sadzīves atkritumu savākšanu ir noslēgti ar nākamā novada sešām pašvaldībām, un, pats par sevi saprotams, sadzīves atkritumi tiks savākti un apsaimniekoti arī Madonas pilsētā. Nav izslēgta arī jaunu līgumu noslēgšana par atkritumu savākšanu citos pagastu centros.
Pati pirmā par šādu soli pirms dažiem gadiem izšķīrās Ļaudonas pagasta padome. Lielāku vai mazāku laiku veiksmīga sadarbība tagad noris arī ar Lazdonas, Sarkaņu, Praulienas, Mētrienas un Aronas pašvaldībām, bet turpmāk sausos sadzīves atkritumus SIA „Madonas namsaimnieks" sadarbībā ar Ērgļu novada pašvaldības uzņēmumu „Ūdas" izvedīs arī no Ērgļu centra.
– Jā, nupat, novembrī, Ērgļos sākām sniegt transporta pakalpojumus sadzīves atkritumu izvešanā un uzglabāšanā, tas nozīmē, ka sadzīves atkritumu apsaimniekošanu joprojām veiks Ērgļu novada pašvaldības uzņēmums „Ūdas", kura pārziņā paliks līgumi ar klientiem un maksas iekasēšana no iedzīvotājiem un juridiskām personām par atkritumu izvešanu. Savukārt mēs sausos sadzīves atkritumus savāksim un aizvedīsim uz atkritumu izgāztuvi „Lindes", kur tie tiks uzglabāti. Konteinerus atkritumu savākšanai Ērgļos esam jau uzstādījuši un tos izvedīsim reizi nedēļā, bet, atkarībā no apjomiem, iespējams, arī dibas reizes nedēļā.. Pagaidām atkritumus izvedīsim tikai no Ērgļu centra. Taču mēs esam noskaņoti optimistiski un ceram, ka nākotnē, izturot konkurenci, sadzīves atkritumus varēsim izvest no visa Ērgļu novada, – raksturojot uzņēmuma darbības paplašināšanu Ērgļu virzienā, uzsver SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Guntars Dzenis.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.11.2007.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
GUNTARA DZEŅA foto