– Kādas ir jūsu domas par ministra E. Sprūdža un A. Lemberga „divcīņu" – vai ministram izdosies atstādināt no amata Ventspils mēru? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Juris: – Droši vien ministrs E. Sprūdžs zina, ko dara. Acīmredzot ministra rīcībā esošā informācija ir tāda, kas paver šādu iespēju. Arī no malas izskatās, ka Lembergam pienācis laiks atkāpties no sava amata. E. Sprūdžs ir jauns, enerģisks ministrs, varbūt viņam kopā ar juristiem, kuriem uzticas, tomēr izdosies to panākt.
Madonietis Ziedonis: – Lembergu no amata nevajag atstādināt. Lai to izlemj iedzīvotāji pašvaldību vēlēšanās! Ja vairākums nobalsos par viņu, Lembergam amatā ir jāpaliek. Esmu gadu nodzīvojis Jūrkalnē un pārliecinājies, ka Lembergs ir cienījams cilvēks. Daudzi viņu neieredz, bet Ventspils pusē ir stingra kārtība. Pilsēta ir tīra un sakopta. Esmu redzējis, ka, ja kāds nomet zemē izsmēķi pie veikala, tas nepaliek nepamanīts – pašvaldības kārtībnieks fiksē pārkāpumu un aizrāda.
Māris no Dzelzavas: – Ministram E. Sprūdžam ir pamats tā rīkoties. Godīgi miljonus jau nevar nopelnīt. To panākt ministram gan būs grūti, jo A. Lembergs ir pārāk gudrs un viltīgs. Interešu konfliktu un personīga labuma gūšanu nemaz nav tik viegli pierādīt.
Valmierietis Viesturs: – Varbūt vajag, bet varbūt arī ne. Vairākas lietas ir ierosinātas, bet notiesājoša sprieduma kā nav, tā nav. Diez vai arī šoreiz izdosies viņu atstādināt.
Jānis no Mārcienas: – Man Lembergs kā pašvaldības vadītājs patīk. Viņš ir „zelta puisis". Ja tādi būtu visās pašvaldībās, tad daudzas saimnieciskās problēmas jau sen būtu atrisinātas un mums varbūt pat Ministru kabinetu nevajadzētu. Apsūdzības pret viņu nav nekas jauns, tauta to zina, bet tāpat balso un uzticas viņam. Lembergs izmanto Latvijas likumdošanu, un to viņam nevar pārmest, tāpēc nevajag viņu mocīt. Arī Ventspils pilsēta ir sakopta, tā ir gandrīz tikpat skaista kā Madona. Vienīgais mūsu mīnuss ir tas, ka tuvumā nav jūras…
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA