Līdz 19. oktobrim jāpiesaka dalība kultūras forumam „Kultūras centrs radošā Latvijā", kas veltīts kultūras centru jautājumiem pašvaldībās.
Kultūras forums notiks Rīgā 1. novembrī no pulksten 10 līdz 17 VEF Kultūras pils telpās. Forumu vadīs žurnālists Arno Jundze.
Dienas kārtībā vispirms paredzēta LR kultūras ministres Ž. Jaunzemes-Grendes uzruna. Sekos dokumentālās filmas „Kultūras namu loma Latvijas sabiedrībā" pirmizrāde un apaļā galda diskusija. Pēc pusdienām iecerēts darbs grupās. Foruma laikā darbosies 12 darba grupas, divās no tām (pēc izvēles) aicināti piedalīties potenciālie pasākuma dalībnieki. Foruma noslēgumā klātesošie novērtēs Latvijas novadu tautastērpu skati.
Forumu organizē LR Kultūras ministrija, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs, Latvijas Kultūras centru asociācija.
Foruma galvenais uzdevums un mērķis ir aktualizēt un risināt jautājumus par kultūras centru lomu Latvijas valsts attīstības mērķu sasniegšanā un kultūrpolitikas pamatnostādņu „Radošā Latvija" veidošanā; izvērtēt centru statusu un tiesisko regulējumu, definējot kultūras speciālistu kvalifikācijas prasības un speciālistu sagatavošanas un tālākizglītības vajadzības un iespējas; pārskatīt kultūras centru darbības pamattendences un pakalpojumu sasaisti ar nacionālās attīstības prioritātēm un vietējo kopienu vajadzībām; meklēt inovatīvas iespējas jaunu mērķauditoriju iesaistīšanai.
Autore: INESE ELSIŅA