Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: rudens sakopšanas darbi

Redakcija

Autors • 10.10.2012.

Burtu lielums

Vai rudens sakopšanas darbus veicat paši vai arī, pieaicinot radus, draugus, paziņas, rīkojat sakopšanas talkas, īpaši, ja ap māju ir jāsakopj liela teritorija? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Pēteris: – Teritoriju ap māju kopjam, tāpat rudens darbus veicam paši. Visu vēl gan neesam paveikuši, ceram, ka arī saulīte oktobrī vēl uzspīdēs. Daļa lapu ir savākta, bet vēl būs ko kasīt – visas lapas šogad ne tikai nav apbirušas, bet nav vēl pat nodzeltējušas. Taču, protams, oktobrī, kad beigsies izsludinātās „Tīrības dienas", arī mēs visu sakopsim un rudens darbus padarīsim.

Roberts no Praulienas pagasta: – Cik varam, tik ikdienā paši arī padarām, īpašas talkas nerīkojam. Lielums rudens darbu ir jau paveikti, bet šogad ir tādi laikapstākļi, kas to traucē padarīt vēl veiksmīgāk. Ir slapjš, bieži līst, laiks ir ļoti nepatīkams. Pagaidām lapu nav tik daudz, lapkritis vēl tikai sākas. Kompostam lapas neizmantojam, bet mazdārziņā, cik jau to ir, parasti iearam. Pie mājas mums nemaz tik daudz koku nav – ābeles un divas gobas. Kļavas aug ganībās, un to lapas nav speciāli jāvāc.

Madonietis Sergejs: – Katram pašam ir jāsakopj savu īpašumu teritorijas, bet tas droši vien ir labi, ja kāds rīko arī talkas lielāku teritoriju sakopšanai. Man gan tas nav tik aktuāli, jo dzīvoju dzīvoklī. Ja talkas tiek rīkotas, iespēju robežās arī es tās atbalstu.

Dzintars no Jaungulbenes: – Mums, var teikt, visi darbi ir tikpat kā padarīti. Nav ko tos atlikt, jo nekad nevar zināt, cik ātri iestāsies ziema, un arī šogad tiek izteiktas dažādas prognozes. Vēl tikai zeme jāapar. Rudenī ap māju ir diezgan daudz lapu, bet arī ar to savākšanu parasti tiekam galā paši. Radus vai paziņas talkā nesaucam.

Dzintars no Praulienas pagasta: – Visi rudens darbi vēl nav padarīti, arī lapas ir jāsavāc, bet talku gan nerīkošu. Parasti šos darbus cenšos padarīt pats. Manuprāt, lapas nemaz nevajag tik ļoti savākt, tām jāļauj satrūdēt. Arī kokiem ir vajadzīgs mēslojums. bet katrs jau pats izlemj, kā labāk rīkoties.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px