5. oktobrī Madonas pilsētas 1. vidusskolā tika atzīmēta Skolotāju diena. Kā jau ierasts, skolotājiem tika dāvināti ziedi, teikts paldies, kā arī dota iespēja vienu dienu atpūsties no skolotāja pienākumiem, atļaujot divpadsmitās klases audzēkņiem iejusties šajā amatā. Jau vairākas dienas pirms svētkiem gaisā virmoja izjūta – būs kaut kas noslēpumains, nebijis un aizraujošs. Visi pārsteigumi tika turēti noslēpumā līdz pēdējam mirklim, kamēr īstā diena bija klāt.
„Skolotāju diena mūsu skolā ir skaistākie svētki tieši skolotājiem. Par to nu jau tradicionāli rūpējas mūsu 11. un 12. klašu skolēni, un šogad – netradicionāli – arī vecāki un citi uzaicinātie viesi," informēja direktora vietniece audzināšanas darbā Rudīte Zauska. Kopskaitā skolā ienāca 30 drosmīgi „jaunie skolotāji" ar jaunām idejām. Ciemiņiem bija iespēja izbaudīt skolas noskaņas, pildot skolotāja lomu un gūstot prieku par šo piedzīvojumu. Šī interesantā ideja radās direktora vietniecei audzināšanas jomā Rudītei Zauskai, plānojot projekta „Paaudze paaudzei" aktivitātes. Pēc R. Zauskas teiktā, „šīs stundas mērķis bija veicināt lielāku sabiedrības izpratni par pedagoga darba pienākumiem, praktiskā veidā parādīt vecākiem skolas ikdienu, veicināt pedagogu, vecāku un sabiedrības ciešāku sadarbību". Vēlāk nelielajā kopīgajā kafijas pauzē skolotāja R. Zauska atzina, ka ir apmierināta ar rezultātu, jo daudzi skolēni aizgūtnēm stāstījuši par interesantajām stundām; arī ciemiņi izskatījās gandarīti, jo bija veiksmīgi tikuši galā ar izaicinājumu stāties klases priekšā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.10.2012.
Autore: LAURA RUSKULE
ROLANDA CĀZERA foto