Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: apkures sezona

Redakcija

Autors • 25.09.2012.

Burtu lielums

Vai esat sagatavojušies apkures sezonai un nepieciešamajā daudzumā iegādājušies malku, vai arī esat starp tiem, kuriem jāgaida, kad dzīvoklim tiks pieslēgta centralizētā siltuma padeve? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Baiba no Sarkaņu pagasta: – Malka, protams, ir sarūpēta, saskaldīta un sakrauta divās grēdās šķūnītī. Ziemai tās parasti pietiek. Arī Sarkaņu pamatskolai malkas pietiek – to pagasta pārvalde nākamajai apkures sezonai ir nodrošinājusi. Svētdienu vakaros, lai skolā būtu mājīgi, tā tiek izkurināta, tā ka viss pie mums ir kārtībā.

Oto no Cesvaines: – Mums ir divistabu dzīvoklis, kurā ir krāsnis. Kādreiz kurinājām paši, tad nolēmām pieslēgties centralizētajai apkures sistēmai, bet tagad atkal to darām paši. Sanāk lētāk, un arī kurināt varam tad, kad un cik silti gribam. Apkures sezonā divu istabu apsildei apmēram 10-12 steru vajag.

Viktors no Gulbenes novada: – Esam sagatavojuši 60 steru malkas – divstāvu mājas apkurei ziemā pietiks. Pagaidām kurinām plīti un vienu istabu, kurā dzīvo māte, pensionāre, bet visu māju vēl neapkurinām. Taču, ņemot vērā vēso laiku, droši vien tas drīz būs jādara. Katrā ziņā ziemai esam sagatavojušies, arī ražu dārzā esam novākuši – varam ziemot.

Jānis no Dzelzavas: – Īrējam trīsistabu dzīvoklī. Redzot lielās malkas kaudzes pie katlumājas, neuztraucamies, jo par apkures sezonas uzsākšanu esam droši. Drēgni jau it kā ir, bet parasti kurināt pie mums sāk laicīgi – gluži līdz 15. oktobrim negaida. Arī maksa par siltumu, salīdzinot ar pilsētām, ir pieņemama – ap 60 latu. Lielajos mīnusos dažkārt gan gribētos, lai dzīvoklī būtu par kādiem grādiem siltāks, bet mēs jau dzīvojam stūra dzīvoklī, kur ir trīs ārējās sienas.

Juris no Madonas: – Mēs dzīvojam mājā ar lielu dzīvojamo platību. Sezonā ap 140 kubikmetru malkas ir nepieciešams. Ja ir savs mežs un neskaita savu darbu, tad var teikt, ka apkure neizmaksā daudz. Galvenā priekšrocība, dzīvojot savā mājā, ir tā, ka kurināt var jebkurā laikā – siltums tajā ir atkarīgs no pašiem.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px