Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Fotoradaru fiksētie pārkāpumi

Redakcija

Autors • 19.09.2012.

Burtu lielums

Kādas ir jūsu domas par iniciatīvu ar fotoradariem fiksēt tikai pārkāpumus, kad atļautais braukšanas ātrums pārsniegts vairāk nekā par 15 km, kuru ar parakstiem trijās nedēļās ir jau atbalstījuši vairāk nekā 10 000 cilvēku? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Edgars no Rembates pagasta: – Arī es esmu starp tiem, kas par to ir parakstījies un atbalsta šī ierosinājuma iesniegšanu izvērtēšanai Saeimā. 15 km ātruma pārsniegums gan ir vērtējams dažādi – dažviet tas neapdraud satiksmes drošību un tur braukt varētu atļaut ar 100 km lielu ātrumu, piemēram, uz Liepājas, Ventspils šosejas, tāpat pirms Daugavpils un citur. Turpretī citās vietās šāds pārsniegums ir par lielu, piemēram, skolu tuvumā, jo, lai nobremzētu, ir nepieciešams garāks bremzēšanas ceļš.

Madonietis Elmārs: – Par 15 km pārsniegumu varētu vēl diskutēt. Es vairāk sliecos piekrist tiem, kas uzskata, ka šoferus varētu nesodīt, ja fiksētais ātruma pārsniegums ir līdz 10 km. Lai šoferus disciplinētu, fotoradari uz ceļiem ir vajadzīgi, tikai daudz ir jāpiedomā pie tā, kur tos izvietot. Policistus jau katram klāt nepieliksi.

Madonietis Ilmārs: – 15 km ir liels pārsniegums, bet jāņem vērā, ka, ja to fiksē nevis policists, bet tehnika, iespējamas arī lielākas neprecizitātes. Turklāt svarīgi, kāds pieļaujamais ātrums ir pārsniegts – 30 vai 90 km, un atkarībā no tā būtu jāpieņem lēmums par šofera sodīšanu. Fotoradarus vajadzētu izvietot tajās vietās, kur biežāk notiek autoavārijas.

Edvīns no Aronas pagasta: – Šī robeža varētu būt 10 km, bet 15 km ātruma pārsniegums ir tā kā par lielu. Fotoradari būtu jāizvieto visā Latvijā, tai skaitā arī Madonā, nevis tikai Rīgā un tās tuvumā.

Jānis no Gulbenes: – Tā ir atbalstāma iniciatīva. No kļūdām neviens, tai skaitā fotoradars, nav pasargāts. Vismaz es tiem neticu – labāk lai šoferu pārkāpumus fiksē policisti. Pie tam fotoradaru izvietojums arī nav pārdomāts. Kā rāda televīzijā, tie izvietoti ar mērķi fiksēt iespējami daudz pārkāpumu, bet nevis lai uzlabotu satiksmes drošību.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px