Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: N. Ušakova paziņojums

Redakcija

Autors • 05.09.2012.

Burtu lielums

Kā vērtējat Rīgas mēra N. Ušakova paziņojumu par to, ka viņš neatbalstīs parakstu vākšanu referenduma ierosināšanai par pilsonības automātisku piešķiršanu visiem nepilsoņiem? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Anda no Kalsnavas: – Mani Ušakova paziņojums nepārsteidz, viņam ir dažādas idejas un domas. Viss vēl var mainīties, nāks tuvāk vēlēšanas un varbūt izdomās ko citu. Es domāju, ka viņam ir diezgan liela ietekme, reputācija ir laba un savu potenciālo vēlētāju vidū viņš augstu kotējas, līdz ar to domas vēl var mainīt.

Anatolijs no Sarkaņiem: – Tā viņam nevajadzētu rīkoties, bet gan savas domas būtu jāmaina un jāparakstās par pilsoņa statusa piešķiršanu nepilsoņiem. Šo netaisnību jau sen vajadzēja novērst, nepilsoņiem piešķirot pilsonību jau deviņdesmitajos gados, Latvijai atgūstot neatkarību, līdzīgi, kā to izdarīja Lietuva. Tad nebūtu nekādu problēmu un kariņu. Varbūt valdošajai koalīcijai tagad nebūtu neierobežotas varas un tajā tomēr būtu jādalās. Tas nav pareizi, ka krievvalodīgie strādā, maksā nodokļus, bet viņiem nav nekādas pārstāvniecības valdībā.

Zintauts no Praulienas: – Ušakovs ir politiķis, un, no šī aspekta raugoties, viņa lēmums ir pilnīgi pareizs: tuvojas taču pašvaldību vēlēšanas. Man šķiet nedaudz jocīgi, ka šodien daudzi arvien vēl nesaprot situāciju Latvijā, kāpēc tāda ir izveidojusies. Ne jau krievi vieni tur ir vainīgi. Diemžēl ir tāda cilvēku grupa, kam ir izdevīgi, lai te visu laiku it kā būtu nemiers un rīvēšanās starp latviešiem un krieviem.

Uģis no Bērzaunes pagasta: – Arī es neatbalstu pilsonības automātisku piešķiršanu nepilsoņiem. Ir tomēr jānostrādā kāds laiks un jāparāda sevi, jāapliecina, ka ir vēlēšanās dzīvot un strādāt šajā valstī. Un arī valoda ir jāapgūst. Ko dara vispirms, aizbraucot strādāt uz citu valsti? Iemācās taču tās valsts valodu. Kāpēc tā rīkoties nevarētu arī te dzīvojošie cittautieši?

Madonietis Aivis: – Es domāju, ka nepilsoņiem vajadzētu piešķirt pilsonību, bet es nezinu, vai tas būtu jārisina referenduma ceļā. Man, piemēram, rados arī ir nepilsoņi, kaut gan labi pārvalda latviešu valodu.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px