Jaunais mācību gads ir sācies arī izglītojamajiem Madonas vakara un neklātienes vidusskolā.
Kā „Staram" pastāstīja Madonas vakara un neklātienes vidusskolas mācību pārzine Līvija Macipura, pirmā tikšanās ar vakarskolēniem, kas mācības skolā uzsāk šajā mācību gadā, notika jau 30. augustā, bet vakar, 3. septembrī, pulksten 18 norisinājās arī svinīgs Zinību dienai veltīts pasākums. Savukārt šodien notiks jau pirmās mācību stundas.
Tiekoties ar Madonas vakara un neklātienes vidusskolas jaunajiem audzēkņiem, direktore Varvara Maksimčika iepazīstināja ar skolu, tās nolikumu un noteikto kārtību, iespējām izmantot bibliotēku, jaunāko literatūru un pieejamajām mācību grāmatām, stundu grafiku, konsultācijām, kas vienreiz mēnesī notiek arī sestdienās.
Līdz 3. septembrim vēlēšanos iegūt pamatizglītību vai vidējo izglītību vakarskolā bija izteicis 101 audzēknis. Mācību pārzine Līvija Macipura prognozē, ka šis skaitlis tuvākajā laikā palielināsies un izglītojamo skaits varētu būt ap 120. Šajā mācību gadā vakarskolēniem matemātiku pirmoreiz pasniegs Madonas pilsētas 1. vidusskolas skolotāji – Ausma Glazeikina un Anastasija Kodore.
Vakarskola pastāvēšanas gados ir apliecinājusi, ka izglītojamie labas zināšanas var iegūt arī, mācoties šajā skolā.
– Centralizētajos eksāmenos pagājušajā mācību gadā vakarskolēni kopumā saņēma augstāku novērtējumu nekā gadu iepriekš – bija arī C līmeņi un pat B līmenis (krievu valodā), bet nepietiekamu vērtējumu matemātikā saņēma tikai viena audzēkne, – atzīmēja Līvija Macipura.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA