– Līdz jaunā mācību gada sākumam vairs tikai nedēļa. Vai esat tam gatavi, un kas, gatavojoties jaunajam mācību gadam, ģimenes budžetā sagādā lielākās rūpes? – vaicājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Inese no Barkavas: – Skolas lietas, mācību piederumi ir nopirkti, vēl šis tas no apģērba jāiegādājas. Meita šogad mācīsies 5. klasē, un, par laimi, vairs tik daudz darba burtnīcu nav nepieciešams, kam citus gadus nācās atvēlēt diezgan daudz līdzekļu. Es būtībā šīs darba burtnīcas neatzīstu, jo bieži vien daudz kas tajās paliek neizmantots. Liels atspaids ir tas, ka lielākais dēls, kas šoruden mācīsies 11. klasē, pats pa vasaru ir nopelnījis naudiņu, ko sev apģērbu nopirkt un sagādāt visu citu nepieciešamo.
Karīna no Mētrienas: – Šogad mācīšos 9. klasē un tikko nopirku nepieciešamās mācību grāmatas, darba burtnīcas, rakstāmpiederumus. Vairāk it kā neko nevajag. Manuprāt, vecākiem vislielākās problēmas finansiālajā ziņā sagādāja darba burtnīcas, kas ir ļoti dārgas, vēl arī apģērbs.
Judīte no Sauleskalna: – Gandrīz viss jau ir sagādāts, palicis šis tas no kancelejas precēm. Ļoti labi, ka Madonas pilsētas 2. vidusskolā, kur dēls mācās, lielākoties ar visu tiek nodrošināts. Vecākiem tikai dažas burtnīcas un klades jānopērk.
Laura no Madonas: – Šogad mācīšos 8. klasē, un pārsvarā man viss ir sapirkts. Vēl palikusi krievu valodas darba burtnīca, jānopērk penālis. Vislielākās rūpes sagādāja somas iegāde. Nevarēju atrast tādu, kādu gribētos. Vecāki gribēja mugursomu, es pati – plecu somu. Arī cena ne vienmēr bija pieņemama. Apģērbu lielu daļu šogad izdevās nopirkt Polijā, kur iegriezāmies ceļojuma laikā, tur iznāk krietni lētāk nekā Latvijā.
Līva no Madonas: – Arī es mācīšos 8. klasē. Skolai it kā viss ir sapirkts. Arī mums bija līdzīgas problēmas ar somas iegādi, bet vislielākās izmaksas vecākiem laikam saistās ar apģērbu, taču mēs centāmies to iegādāties Rīgā ar dažādām atlaidēm.
Aptauju veica BAIBA MIGLONE