Aizvadītajā svētdienā cilvēku pārpildītā dievnama aulā tika iesvētīta Liezēres evaņģēliski luteriskā baznīca. Ikdienā majestātiskais dievnams tik lielu ļaužu interesi varētu nepiedzīvot, jo vietējā draudze ir neliela, bet tai nu dota iespēja augt un attaisnot baznīcas cēlēju un ziedotāju devumu.
Ne katru gadu Latvijā tiek iesvētīts dievnams. Liezēres baznīca var lepoties ar vēsturisku pagātni un mūsdienīgu elpu un izpildījumu.
1944. gada vasarā vācu armija atkāpšanās kauju laikā 1798. gadā celto Liezēres mūra baznīcu uzspridzināja. Padomju gados, lai gan baznīcas mūri bija drupās, draudze turpināja darboties. Pateicoties mācītājam Paulim Birzulim un draudzes priekšniekam Emīlam Avenam, cauri vispārējā ateisma vilnim ticīgie liezērieši reizi mēnesī jaunās kapsētas kapličā pulcējās dievkalpojumos. Otrās Latvijas brīvvalsts laikā baznīcas drupas 1993. gadā tika nolemts līdz pamatiem nojaukt un baznīcu būvēt no jauna. Pateicoties māsu draudzēm Kvīnslandē (Austrālijā) un Vilmingtonā (ASV), tika savākti nepieciešamie ziedojumi darbu sākšanai. Enerģiskais, Amerikā dzīvojošais, Pēteris Lielzuika uzņēmās uzcelt savas dzimtās puses Liezēres baznīcu tādu, kāda tā bija pirms kara. Baznīcas atjaunošanas darbi tika uzsākti 1996. gadā.
— Tagad ir uzcelta jauna baznīca līdz brīdim, kad varam to iesvētīt, — 19. augustā atzina Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Tieši viņš vadīja iesvētīšanas procesu un sanākušajiem uzsvēra domu, ka tempļa ārējā čaula nav izšķirīgā, svarīgi ir cilvēki un draudze, kas baznīcā pulcējas.
— Kāda ir jūsu sirds, tāda ir jūsu dzīve, — ētiskās skaidrības nepieciešamību akcentēja arhibīskaps, piebilstot, ka baznīca ir vieta, kur tiek apzinātas un piedotas ikviena cilvēka nepilnības un grēki.
— Lapiņās kļūdaini rakstīts, ka šodien ir iesvētīšanas dievkalpojums, precizēšu, ka baznīcas iesvētīšana bija pasākuma pirmā daļa, pārējais ir pateicības dievkalpojums, — pauda draudzes mācītājs Guntis Želvis.
Mācītājs izteica pateicību tiem, kas daudz un nesavtīgi darījuši, lai cilvēki varētu pulcēties Liezēres atjaunotajā dievnamā. „Vispirms pāri visam ir pateicība Dievam, kas vadījis un caur grūtībām devis iespēju, lai mēs varētu pulcēties baznīcā. Pateicība arī arhibīskapam Jānim Vanagam, kas no kārtējā komandējuma, burtiski no lidmašīnas trapa, atbrauca uz Liezēri iesvētīt baznīcu.” Pateicības vārdi izskanēja arī liezēriešiem un ikvienam, kurš pielika palīdzīgu roku garīgā projekta īstenošanai.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.08.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto