Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Ikviens tiek aicināts atbalstīt Hepatīta biedrību

Redakcija

Autors • 21.08.2012.

Burtu lielums

Lai pievērstu sabiedrības un atbildīgo lēmumu pieņēmēju uzmanību straujai C hepatīta vīrusa izplatībai Latvijā, Madonā, „Euroaptiekā”, kas atrodas Saules ielā 6 („Rimi”), sākas parakstu vākšana par nepieciešamo valsts atbalstu C hepatīta ārstēšanā.

Šādu iniciatīvu Hepatīta biedrība uzsāk ar mērķi panākt, lai ikvienam, kurš ir inficējies ar šo slimību, būtu iespēja ārstēties.

Parakstu vākšanu biedrība uzsākusi tādēļ, ka liela daļa no tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir atklājuši, ka ir inficējušies ar C hepatītu, ārstēšanos nevar atļauties. Liela daļa izceļo no Latvijas uz citām Eiropas valstīm, tostarp Lietuvu un Igauniju, kur valsts ārstēšanos atbalsta 100% apjomā.

Maijā biedrība uzsāka elektronisku balsu vākšanu portālā www.manabalss.lv. Lai šo iniciatīvu būtu iespējams atbalstīt arī tiem cilvēkiem, kuriem nav pieejama interneta balsošana, biedrība ir uzsākusi arī fizisku parakstu vākšanu. Savāktos parakstus plānots iesniegt Saeimai ar prasību nodrošināt valsts pilnībā apmaksātu C hepatīta ārstēšanu.

„Mums nepieciešams savākt vairāk nekā 10 000 atbalstītāju, lai ar šiem parakstiem mēs tālāk varētu doties pie deputātiem diskutēt par nepieciešamajām izmaiņām likumdošanā, proti, lai valsts apmaksā ārstēšanos 100% apmērā, kā tas ir pārējās Eiropas valstīs, nevis 75% apmērā, kā bijis līdz šim. To mēs darām ne tikai tāpēc, lai palīdzētu cilvēkiem, kuri slimo ar C hepatītu, ģimenēm, kurās kāds ir saslimis, bet arī rūpējoties par ikvienu, kurš var inficēties. Es aicinu ikvienu nepalikt vienaldzīgam, atbalstīt mūsu iniciatīvu ar savu parakstu,” rosina Hepatīta biedrības vadītāja Olita Mengote.

Hepatīta biedrība vairākkārt ir uzsvērusi to, ka arvien straujāk pieaug to cilvēku skaits, kuri inficējas ar C hepatītu — uz 53 Latvijas iedzīvotājiem ir viens ar C hepatītu slims cilvēks. Pēc Latvijas Infektoloģijas centra datiem, Latvijā vairāk nekā 40 000 cilvēku ir inficēti ar C hepatītu — tas vairāk nekā četras reizes pārsniedz Madonas iedzīvotāju skaitu.

Slimību profilakses un kontroles centra direktore Inga Šmate uzsver, ka ārkārtīgi svarīga ir sabiedrības izglītošana, it sevišķi jauniešu informēšana par C hepatīta bīstamību, izplatīšanās veidiem un profilaksi. „Tikai tad, kad ikviens no mums būs informēts un apzināsies saslimšanas riskus, varēs panākt infekcijas ietekmes mazināšanu uz sabiedrību kopumā,” komentē Inga Šmate.

Autore: BAIBA MIGLONE

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px