Piektdien, 24. augustā, pulksten 13 (kopīga pulcēšanās Cesvainē pie tirdzniecības centra pulksten 12.40) Cesvaines novada „Jaunspieķos” būs teorētiska un praktiska nodarbība bišu saimju ieziemošanā. Seminārs orientēts uz iesācējiem biškopībā.
Biškopības sezona tuvojas noslēgumam. Dabā ienesums būtiski samazinās. Attiecīgi samazinās bišu mātes dējība, vaska ražotspēja. Saimes izdzen tranus. Pastiprinās laupīšanās instinkts. Vasaras bites pēc grūtās sezonas iet bojā. To vietā stājas no vēlajiem periem dzimušās bites. Ērču skaits saimēs gan tikai pieaug.
Arī nelielam ienesumam šajā laikā ir būtiska nozīme mātes dējības saglabāšanā un ziemojošās bišu masas nodrošināšanā. Saimēm, kurām ir iespēja tikt pie vēlajiem nektāraugiem (griķiem, viršiem), saglabājas vēl arī iespēja tikt pie atņemamā medus.
Biškopji šajā laikā steidz vākt ražu, kārtot ligzdas ziemošanai, veikt mazo saimju apvienošanu, bišu apstrādi pret ērcēm, ievēro profilakses pasākumus laupīšanās instinkta neveidošanai saimēs.
Pie tējas tases būs iespēja pārrunāt arī iespaidus no LBB šīsvasaras rīkotajām ekskursijām.
Uz tikšanos „Jaunspieķos”!
Autors: JĀNIS PURIŅŠ