Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

PVN samazināšana

Redakcija

Autors • 07.08.2012.

Burtu lielums

 Ir pagājis vairāk nekā mēnesis, kopš valdība pieņēma lēmumu samazināt PVN par vienu procentu. Vai reāli esat ievērojuši arī cenu samazinājumu veikalos, kā to solīja tirgotāji? — vaicājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Gatis no Vecpiebalgas: — Īpaši pētījis neesmu, bet nekas tāds acīs nav iekritis. Pārtikai gan tās cenas nav tik augstas, lai tā jūtami ievērotu. Es vairāk akcijas preces skatos. Lielākoties gan iepērkos autoveikalā. Tur gan cenas ir augstākas, bet, ja saskaita kopā, cik benzīnā nobraukāts, tāpat laika patēriņu, tas pats sanāk.

Inese no Barkavas: — It kā nav pamanīts. Vienīgi degvielai vienu brīdi vai nu tajā, vai citā sakarībā cenas bija nedaudz samazinājušās, bet nu atkal ir augšā. Veikalos cenas īpaši nepētu, ko vajag, to arī pērku. Bet, kas attiecas uz PVN samazinājumu, manuprāt, ja gribēja reāli palīdzēt cilvēkiem, daudz lielāku efektu dotu neapliekamā minimuma palielināšana, tajā skaitā arī par apgādājamajiem. Taču — no otras puses — ja alga būtu lielāka, iespējams, tad celtos cenas veikalos.

Vilnis no Rīgas: — Neesmu piegriezis tam uzmanību. Viens procents jau neko neizsaka. Vairāk skatos uz akcijas precēm — gan pārtikai, gan rūpniecības precēm. Domāju, ka, lai uzlabotu dzīves līmeni, prātīgāk bija palielināt neapliekamo minimumu.

Sandra no Dzelzavas: — Nezinu, neesmu pamanījusi. Vairāk uzmanības pievēršu akcijas precēm. Es arī domāju, ka lielāku efektu dotu neapliekamā minimuma palielinājums, arī par apgādājamajiem. Man pašai bērniņš aug, vajadzību ir daudz.

Zinaīda no Madonas: — Cenām veikalos ļoti sekoju, bet nedomāju gan, ka kāda prece būtu kļuvusi lētāka. Ja būtu lielāks samazinājums, tad varbūt varētu ko manīt, bet viens procents neko nedod. Vairāk pērku akcijas preces, jau mājās pirms nākšanas uz veikalu izpētām katalogu.

Ieva no Jaunpiebalgas: — Manuprāt, cenas atsevišķām precēm kļuvušas pat augstākas. Var jau būt, ka tā man tikai šķiet, bet es ļoti skatos, ko pērku un cik tā prece maksā. Pērku tās preces, kurām tajā dienā ir akcija. Protams, ka neapliekamā minimuma paaugstināšana dotu cilvēkiem daudz reālāku ieguvumu.

Aptauju veica BAIBA MIGLONE un AGRIS VECKALNIŅŠ

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px