Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Medikamentu uzglabāšana

Redakcija

Autors • 01.08.2012.

Burtu lielums

Vai jūs pievēršat uzmanību medikamentu uzglabāšanai atbilstīgi norādēm uz zāļu iepakojuma vai lietošanas instrukcijas, it sevišķi tagad, kad ir iestājies tik karsts laiks? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Nikolajs: – Ar zāļu lietošanu pārāk neaizraujos, galvenokārt tās lietoju sakarā ar pazeminātu asinsspiedienu. Savukārt sievai ir paaugstināts asinsspiediens. Kā paši smejamies, ja tos varētu salikt kopā, būtu normāls asinsspiediens un zāļu nemaz nevajadzētu. Medikamentus glabājam vienā noteiktā vietā, kuru tiešie saulesstari neskar.

Madoniete Raita: – Nepieciešamās zāles daktere man izraksta reizi trijos mēnešos. Es parasti izlasu lietošanas instrukciju – kā zāles pareizi lietot, kas jāievēro, tās uzglabājot. Cenšos pie tā piedomāt, bet gadās arī, ka zāles reizēm tiek piemirstas uz galda.

Madonietis Maksims: – Man ir speciāla kārba, kurā zāles glabāju. Lielas rezerves neveidoju, pērku tikai tās zāles, kas nepieciešamas, un nelielos daudzumos. Instrukciju nelasu, jo to, kā pareizi tās lietot un uzglabāt, izstāsta ārsts. Bet to, ka zāles jāsargā no tiešajiem saulesstariem, jāglabā tumšā vietā, es tāpat zinu un šo nosacījumu arī ievēroju.

Jānis no Kal­snavas: – Zāļu uzglabāšanas galvenos nosacījumus zinām. Mājās zāļu uzglabāšanai ir iekārtots speciāls skapītis, kas piestiprināts augstu pie sienas ziemeļu pusē, tā, lai to neaizsniegtu bērni. Zāles lietojam samērā maz, bet aptieciņā ir viss nepieciešamais pirmās palīdzības sniegšanai.

Zita no Aronas pagasta: – Esmu mediķe un, protams, zinu, cik svarīgi ir pareizi uzglabāt medikamentus. Katram mājās ir jābūt visam nepieciešamajam pirmās palīdzības sniegšanai. Jāskatās, lai aptieciņa nebūtu pieejama bērniem. Man tā ir novietota augstā plauktā, tumšā vietā. Elementārie zāļu uzglabāšanas noteikumi jau būtu jāievēro katram, un tas nemaz nav grūti. Ja medikamenti jāuzglabā vēsā vietā, par to atgādina arī ārsts, izrakstot zāles.

Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px