Trešdiena, 1. augusts.
J. Norviļa Madonas mūzikas skolā plkst. 18.30 – klavieru kvarteta „Quadra" latviešu mūzikas koncerts. Programmā: Asijas Ahmetžanovas, Tālivalža Ķeniņa, Pētera Plakida skaņdarbi.
Kvartets ir šī gada svētku norises pamatsastāvs. Tas dibināts 2011. gada rudenī. Ansambļa sastāvā ir četri jauni un izcili jaunās paaudzes latviešu mūziķi, kas savu talantu spodrinājuši pie pazīstamiem pedagogiem un meistarību pierādījuši ar dalību dažādos konkursos, orķestros, ansambļos. Kvartets daudz spēlē latviešu mūziku (Rihards Dubra, Pēteris Vasks, Imants Zemzaris). Starp spilgtākajiem atskaņojumiem minams britu komponista Viljama Voltona klavieru kvartets un I. Zemzara „Brīnumskaņdarbi".
Ceturtdiena, 2. augusts.
J. Norviļa Madonas mūzikas skolā plkst. 19 – jauno izpildītāju koncerts.
Piedalās Latvijas mūzikas skolu un vidusskolu audzēkņi, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti. Koncerts ir veidots kā iespēja jaunajiem māksliniekiem iegūt skatuves pieredzi. Koncertā uzstāsies arī jauno solistu meistardarbnīcas dalībnieki, tai skaitā J. Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkņi.
J. Norviļa Madonas mūzikas skolā plkst. 21. 30 – „Meistars un Mācekļi" – jauno komponistu un Imanta Zemzara autorkoncerts. Piedalās komponists Imants Zemzaris – klavieres, Liene Dobičina – flauta, klavieru kvartets „Quadra".
Klavieru kvartetam „Quadra" ar komponistu I. Zemzari izveidojusies veiksmīga sadarbība – viņš veltījis ansamblim jau vairākus skaņdarbus, tostarp stīgu trio, jo ansambļa stīdzinieki muzicē arī trijatā. Savukārt jauno komponistu piesaistīšana šai koncertā būs rezultāts jaunievedumam – meistardarbnīcai jaunajiem komponistiem.
Piektdiena, 3. augusts.
J. Norviļa Madonas mūzikas skolā plkst. 19 – koncerts „Retumi un atradumi". Harijs Ore – „Labprātīgais trimdinieks". Ventis Zilberts – klavieres, Ināra Brīnu-ma – alts, Juris Švolkovskis un Aija Frišenfelde – vijole. Arta Kumsāra iedibinātais cikls „Retumi un atradumi" ir ļoti vajadzīgs un vērtīgs pasākums, jo izceļ no aizmirstības nemaz vai reti spēlētus skaņdarbus.
J. Norviļa Madonas mūzikas skolā plkst. 21.30 – stīgu kvarteta „Dice Quartet" koncerts. Populāra neakadēmiskā (džeza) mūzika. Andris Riekstiņš – vijole, Fiona Vilnīte – vijole, Agnis Krūzītis – alts, Ilze Petrovska – čells.
„Dice Quartet" ir Cēsu stīgu kvarteta nosaukums tad, kad repertuāra meklējumos tas nomaldās no akadēmiskās mūzikas taisnās taciņas. Ansamblis šādā sastāvā strādā kopš 1998. gada un paralēli akadēmiskajai koncertdarbībai pamazām uzkrājis arī nelielu evergreen skaņdarbu programmu. Atšķirībā no citiem džezu spēlējošiem stīgu kvartetiem, kolektīva pamatdoma ir panākt džezam līdzīgu skanējumu bez tādiem džezam raksturīgiem elementiem kā kontrabass, sitamie instrumenti vai īpašas apskaņošanas sistēmas. Kā jebkuru mūziku, arī šo vārdos aprakstīt ir grūti.
Sestdiena, 4. augusts.
Brīvdabas koncerts pie Madonas kultūras nama plkst. 12 – Madonas pūtēju orķestra koncerts „Pazīstamu melodiju pasaulē". Diriģents – Andrejs Cepītis.
Sestdiena ir Latviešu mūzikas svētku noslēguma diena. Tai vēlamies piešķirt neakadēmiskāku noskaņu. „Latvieši spēlē" – ir šīs dienas devīze, tādēļ koncertu programmās iekļauti arī cittautu komponistu skaņdarbi.
Madonas kultūras namā plkst. 16 – „Vox amoris" – Latviešu mūzikas svētku apvienotā orķestra noslēguma koncerts.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.07.2012.