Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: Pārcelšanās pabalsts

Redakcija

Autors • 24.07.2012.

Burtu lielums

Kā jūs vērtējat Labklājības ministrijas ieceri piešķirt pārcelšanās pabalstus cilvēkiem, kas darba dēļ pārceltos uz jaunu darbavietu, un vai pēc to ieviešanas lauki nepaliks vēl tukšāki? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Gvido: – Es neredzu tam jēgu. Ko cilvēki darīs Rīgā un citās pilsētās, kas viņiem tur darbu dos? Tad jau drīzāk vairāk ir jāattīsta lauki, kaut gan arī tas nav tik viegli izdarāms. Kāda jēga ir ES finansējumam, ko, piemēram, piedāvā studentiem, augstskolu absolventiem? Sak, ņem kredītu, 60 % atmaksās, bet kā lai tas cilvēciņš paņem to kredītu, ja viņam nekā nav, lai garantētu kredīta atmaksu? Šodien ir jālasa mellenes un gailenes, ko iepērk atplestām rokām…

Aivars no Lubānas novada: – Tas nav prāta darbs. Tādā gadījumā lauki paliks vēl tukšāki. Pārcelšanas pabalsti aizvilinās vēl kādu daļu, lai gan grūti iedomāties, ko pilsētās var darīt. Ticamāk, pabalstus iztērēs un pēc tam atgriezīsies laukos. Labāk pabalstus būtu maksājuši pilsētniekiem, kas pārceltos uz dzīvi laukos.

Madonietis Ivars: – Es to neatbalstu, šāda iecere, kas laukus padarītu vēl tukšākus, šķiet jocīga. Ja būtu iespēja, vajadzētu atbalstīt pilsētnieku pārcelšanos uz laukiem, kaut gan daudziem laukos nav ko apsaimniekot. Zemes laukos it kā ir daudz, bet lielu daļu jau ir pārpirkuši ārzemnieki. Viņi ir malači, zina, kur naudu ieguldīt. Arī es dāņu vietā nāktu Latvijā iekšā. Dānija taču reiz paies zem ūdens…

Madoniete Velga: – Iedzīvotāju aizplūšanu no laukiem gan nevajadzētu veicināt. Jau tagad lauki ir tukši. Mūsu valdības politika, manuprāt, ir nepareiza. Nevar to balstīt tikai uz pabalstu maksāšanu. Cilvēki pie tiem pierod un negrib vairs strādāt. Ir nabadzība, kādam varbūt pat bads, bet, neraugoties uz to, ir grūti sameklēt palīgus. Neviens negrib nākt, uzskata, ka darbs domāts tikai veciem zirgiem un muļķiem, un tāpēc labāk iztiek ar pabalstu. Pat sava dārziņa nav, bet gotiņa kūtī dod piena mazāk nekā kaza.

Anna no Liezēres pagasta: – Es neatbalstu šādu ieceri. Negribētos, ka Latvijas lauki pārvērstos par tuksnesi. Cilvēki gan ir dažādi, ir arī tādi, kas no pilsētas labprāt pārceļas uz laukiem. Atceros, kādreiz bija tāda programma, kas atbalstīja pilsētnieku pārcelšanos uz laukiem.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px