Ar tekstilmākslinieci Vitu Plūmi (Kanāda, ASV) pirmoreiz Madonā tikāmies pirms 20 gadiem.
Toreiz viņas darbi tik ļoti sasaucās ar notikumiem Latvijā, ka atlika vien salīdzināt, kādā formā, ar kādiem izteiksmes līdzekļiem savas pārdomas un izjūtas realizē mākslinieki šeit un tur, pāri okeānam. Dažkārt nācās secināt, ka skats no attāluma ir tiešāks, skaudrāks, piemēram, darbs „Latvijas karogs II", kuram puse ir melna, „apdegusi".
Pa šiem gadiem daudz kas ir mainījies gan Latvijā, gan Vitas Plūmes dzīvē.
V. Plūme ir iekarojusi savu paliekošu vietu mākslā, kļuvusi par mācību spēku ASV – asociētā profesore Ziemeļkarolīnas štata universitātes Dizaina koledžā, Mākslas un dizaina departamentā.
Šoreiz atvestie darbi turpina agrāk risinātās tēmas, bet daudz dziļāk, globālāk. Tajos jūtama pasaules elpa, citu tradicionālo kultūru ietekme.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.07.2012.
Materiālu sagatavoja
INESE JAKOBI
Foto no arhīva