Katru gadu vidusskolu absolventi, saņemot centralizēto eksāmenu rezultātus, cer, ka tajos varēs lasīt kādu no alfabēta pirmajiem burtiem. Daudzi tos arī ierauga.
Šogad, beidzot vidusskolu, skolēniem bija jākārto trīs valsts obligātie centralizētie eksāmeni latviešu valodā un literatūrā, matemātikā un kādā no svešvalodām, kā arī viens eksāmens pēc paša izvēles. Apzinot Madonas pilsētas mācību iestādes, rodas pārliecība, ka rezultāti lielākoties ir tādi, kā bija prognozēts, lai gan vienmēr ir vēlme sagaidīt kādu patīkamu pārsteigumu. Kaut arī vidusskolu sniegums gadu no gada ir atšķirīgs, vienā radītājā visas skolas diemžēl ir vienotas, proti, skolēnu skaits ar katru gadu sarūk. Tomēr skolēnu trūkums netraucē atsevišķiem skolēniem uzrādīt labas sekmes gan visā trīs gadu mācību periodā, gan brīdī, kad gūtās zināšanas jāatspoguļo eksāmenos.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.07.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS