Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Festivāls “Baltica 2012” ieskanas Madonā

Redakcija

Autors • 11.07.2012.

Festivāls “Baltica 2012” ieskanas Madonā
Burtu lielums

9. jūlijā starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2012" visā krāsziedā uzplauka Madonā. Koncerti notika gan muzejā, gan parkos un Mīlestības graviņā, gan pilsētas estrādē.

Rīta pusē festivāla pieturvieta bija muzeja izstāžu zāles, kur tika atklāta tematiska izstāde „Daba krāso", folkloras kopa „Savieši" ieskandināja dziesmas no tikko klajā laistā kompaktdiska, savukārt tautas lietišķās mākslas studijas „Ērgļi" dalībnieces āra darbnīcā krāsoja dziju dabiskās krāsvielās, un studijas darbi bija kā papildinoša scenogrāfija mutvārdu stāstniekiem no ārvalstīm.
– Ja sākotnēji festivāls „Baltica" saistījās ar nacionālās pašapziņas celšanu un tautas atmodināšanu, šodien tam būtu jāveic līdzīgs uzdevums, – laikraksta uzrunāta, teica kopas „Savieši" pārstāve, keramiķe Baiba Dumpe. – Ir izaugusi jauna paaudze, kuriem aktivitātes nesaistās ar savas identitātes saglabāšanu, drīzāk jaunatne skatās uz Rietumu kultūru vai, dzīvojot Rīgā, var just orientāciju uz austrumiem. Vieni galvaspilsētā apliecina identitāti, iedami pie Uzvaras pieminekļa, citi nacionālo garu pauž, piedalīdamies folkloras festivālā „Baltica" un mācot dziesmas saviem bērniem. Cilvēks, kurš zina savas saknes, nekad neatļausies darīt pāri citiem, tādēļ šāds virsuzdevums festivālam „Baltica" joprojām ir svarīgs.
Baibas dzīvē darbošanās folkloras kustībā aizsākās vienlaikus ar pamatu apgūšanu profesijā – kā zināms, viņa ir profesionāla keramiķe. „1980. gadā iestājos Rīgas lietišķās mākslas vidusskolā un tai pašā gadā sāku darboties tikko nodibinātajā folkloras kopā „Savieši". Kolektīvā esmu no tā pirmās dienas līdz šim brīdim, kad nu jau arī meita Dārta mums pievienojusies. „Savieši" vairāk darbojas Rīgā, un, tā kā Dārta pēc mācībām Ļaudonā izglītību turpina Rīgā, viņa var veiksmīgi iekļauties kolektīvā."
To, ka festivāla „Baltica 2012" noslēgums rit Madonā, Baiba Dumpe nodēvē par dāvanu un prieku vienlaikus. „ Tas ir brīnišķīgi! Man ir tāds lepnums, ka Madonā ieradušās tik daudzas folkloras kopas. Mums ir tik skaists muzejs, ko visiem varam parādīt, un ceru, ka „Saviešiem" izdosies aizbraukt arī pie manis uz Mētrienas pagasta „Brīvniekiem-Kolbergiem", lai nedaudz atpūstos un pasvinētu. Šodien rit festivāla ceturtā diena un beidzot esam tā sadziedājušies, ka varētu to darīt katru dienu. Dieviņš visus lutina, atsūtot gan sauli, gan mākoņus, ko nevar teikt par vakardienu, kad Ķekavā daudzas stundas pavadījām, uzstājoties koncertā tiešos saules staros. 8. jūlija vakarā „Savieši" piedalījās arī brīnišķīgā festivāla koncertā Cesvainē."


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.07.2012.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px