Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Aptauja: PVN likmes samazināšana

Redakcija

Autors • 04.07.2012.

Burtu lielums

Vai pēc PVN likmes samazināšanas ar 1. jūliju par vienu procenta punktu (no 22 uz 21%) esat jau izjutuši cenu samazinājumu arī veikalos? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Valdis Grīslis no Vestienas: – Nekas tāds nav jūtams. To, iespējams, ir arī grūti pamanīt, ja PVN likmi samazina tikai par vienu procentu. Tad jau jāpērk kaut kas vairumā vai arī jāiegādājas kāda dārga prece. Varbūt tad tas iekristu acīs, bet, ja pārsvarā pērk, kā saka, tikai tādus sīkumus, tad ietaupījuma nav nekāda. Ja procentu likme samazinātos par trim, četriem procentiem, tad gan cenu samazinājumu pamanītu.

Madonietis Viktors: – Pagaidām neko tādu neesmu izjutis. Es gan īpaši arī neskatos, vai preces par kādu santīmu paliek lētākas vai dārgākas. Ko vajag, to pērku, bet sievas kundzīte rēķina, vai nesapērkos par daudz. Skaitīt naudu ir viņas pienākums, bet mans – iegādātās preces aiznest uz mašīnu. Kaut kam jau cena ir nedaudz kritusies, piemēram, benzīnam kāds santīms ir nosviests lejā.

Gunta no Lazdonas: – Es gan neteiktu, ka cenas būtu samazinājušās, drīzāk santīmi ir pielikti klāt. Piemēram, kādā veikalā gribēju nopirkt desu, kas maksāja 99 santīmu, bet tagad tas pats iepakojums maksā jau ap Ls 1,30. Un tā nav vienīgā šāda prece. Katrā ziņā man nav gadījies veikalu plauktos ieraudzīt kādu preci, kur, kā rādīja televizorā, cena sakarā ar PVN likmes samazinājumu būtu gājusi uz leju.

Aivis Saulītis no Aronas pagasta: – Es to nejūtu. Tirgotāji cenas neko daudz nesamazina, visi jau grib nopelnīt. Iepērkoties es gan arī neskatos, vai kāda prece ir kļuvusi lētāka, man svarīga ir kvalitāte. Tā kā man ir ģimene, es uz pārtiku necenšos ietaupīt, jo no tā, ko mēs ēdam, tomēr ir atkarīga veselība. Iegādājoties nekvalitatīvu pārtiku, pēc tam var būt lieli izdevumi. Es pērku galvenokārt vietējo preci, eju uz tirgu, pērku Latvijas gaļu, dārzeņus, to, ko izaudzējuši vai saražojuši vietējie zemnieki.

Madonietis Aigars Grūbe: – Cenu izmaiņām sekojam līdzi, bet pagaidām šķiet, ka tās neko daudz nav mainījušās. Vismaz pārtikas produktiem tās ir palikušas iepriekšējā līmenī.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px