Šonedēļ no 1. līdz 8. jūlijam „Mārcienas muižā" uzturas apmēram 80 cilvēku liela norvēģu delegācija.
– Pēc Līvānu domes ieteikuma un Madonas novada domes priekšsēdētāja Andreja Ceļapītera apstiprinājuma kā labāko vietu savai aktivitātei norvēģi izvēlējās Mārcienu, – „Staru" informē „Mārcienas muižas" saimniece Mairita Solima. – Tā ir nometne, kurā piedalās norvēģu bērni. Viņi vēlas te peldēties, spēlēt volejbolu, braukt ar katamarāniem, tiks organizētas dažādas spēles, atrakcijas, treniņi. Līdz ar bērniem Mārcienā ieradušies arī norvēģu pedagogi un bērnu vecāki. Patiesībā tik liela delegācija Latvijā (nemaz nerunājot par Mārcienu) no Norvēģijas nav bijusi, un tas liecina, ka beidzot ledus ir sakustējies un arī mēs Norvēģijā esam pamanīti.
Mairita Solima piebilda, ka skandināvi uz tūrismu un ceļošanu ir samērā kūtri. „Kā zināms, uz Latviju labprāt brauc vācieši, lietuvieši, krievi, bet norvēģi – reti. Priecājos, ka ar šo nometni būsim ko mainījuši, un, lai cik pie mums ir vēsi, Latvijā tomēr ir nedaudz siltāks un laika apstākļi mīlīgāki nekā Norvēģijā."
Autore: INESE ELSIŅA