Jūnija sākumā, līdz ar nepatīkamo atgadījumu Rīgas Stradiņa slimnīcā (kad tās teritorijā tika atrasts miris pacients, kas pēc izrakstīšanās no uzņemšanas nodaļas mēnesi bija pazudis), kārtējo reizi aktualizējās jautājums par medicīniskās aprūpes kvalitāti, precīzāk – vēlamo un reāli iespējamo situāciju uzņemšanas nodaļās.
Problēma, kad uzņemšanas nodaļā pacientu skaits ik gadu pieaug, bet iespējas ārstēt stacionāri – ne, ir aktuāla arī Madonas slimnīcā. MNP SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars vēstulē, ko izsūtīja pagājušajā nedēļā, ģimenes ārstiem uzsvēris: – Saskaņā ar līgumu starp SIA „Madonas slimnīca" un Nacionālo veselības dienestu šogad tiek finansēta tikai 4343 pacientu ārstēšana stacionārā. Līdz šā gada 5. jūniju jau tikuši stacionēti 3045 pacienti. Līdz gada beigām samaksu vēl varēsim saņemt tikai par 1298 pacientu ārstēšanu. Šādā situācijā slimnīcā varam atļauties stacionēt tikai neatliekamos pacientus. Turpmāk pacientu uzņemšanas nodaļas ārsts un dežurējošie speciālisti katrā atsevišķā gadījumā lems par indikācijām pacienta ārstēšanai stacionārā.
Bruno Kokars arī norādīja, ka stacionēto pacientu skaits pastāvīgi sācis pieaugt kopš 2007. gada. Sevišķi jūtams tas, piemēram, ir traumatoloģijas nodaļā, kur pēdējo piecu gadu laikā no citu novadu teritorijām uzņemto pacientu skaits pieaudzis teju vai uz pusi – līdz 15%. Tā kā traumatoloģija ir Madonas slimnīcas stiprā puse, turklāt Balvu un Gulbenes slimnīcas apvienībā (ar ko noslēgts līgums par traumatoloģisko pacientu aprūpi) šobrīd nav un netiek plānots attīstīt šo dienestu, situācija, visticamāk, nemainīsies. Līdz ar to Veselības ministrijai (VM) ir adresēta vēstule ar lūgumu pārskatīt veselības aprūpes attīstības plānu, ņemot vērā un atspoguļojot šos faktorus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.06.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto