Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Prognoze par iespējamo vasaru

Redakcija

Autors • 06.06.2012.

Burtu lielums

Kāda jūsu skatījumā ir šī vasara un prognoze par to, kad Latvijā varētu iestāties silts laiks? — vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Gita no Biksēres: — Īstenībā laiks ir netipiski nepatīkams vasaras sākumam. Pēdējos gados bijām pieraduši, ka šajā laikā ir jau karsts, bet tagad vienam bērnam ir piemetušās iesnas, otram — klepus. Sākas izlaidumu laiks, sestdien ieplānots brauciens uz Liepāju. Cerams, bērni varēs izbaudīt jūru, paskatīties saulrietu, bet uz peldēšanas sezonas atklāšanu gan ir vājas cerības.

Madoniete Indra: — Uz siltu laiku jau ļoti ceram, bet izskatās, ka vasara būs lietaina. Arī tad, kad notika gaisa balonu festivāls, lija lietus un laiks bija draņķīgs, bet tagad spīd saule. Nav zināms, kāds laiks būs Jāņos. Ir doma jūlijā vai augustā izbraukt ārpus Latvijas un atpūsties.

Māris no Murmastienes: — Mani laiks apmierina. Protams, šad tad ir vēsāks, bet arī tas nesagādā nekādas problēmas. Viss notiek, viss aug, un arī salnu pēdējā laikā nav bijis. Man nav arī nekādu īpašu plānu attiecībā uz vasaru, jo būs jāstrādā.

Ausma no Liezēres: — Laiks varēja būt siltāks, bet arī tādam nav ne vainas. Vienīgi slapjuma ir tā kā par daudz. Dārzos nekas nav nosalis, vien dažas nekaitīgas salnas ir bijušas. Ja vakarā kļūst auksts, tad jorģīnes, citas pret salnām mazāk izturīgas puķes un augus vajag apsegt ar sienu vai zāli. Pretsalnu plēves gan neko nelīdz. Vēsumu vēl var pieciest, ja tik sausāks būtu. Pagrabā ūdens ir tikpat daudz, cik akā. 

Vita un Juris no Bērzaunes: — Mēs esam pilsētnieki, bet laukos sakopjam savu īpašumu, pļaujam zāli, vasarā sēņojam. Dārzus gan neiekopjam, jo tāpat mežacūkas visu apēdīs. Silts laiks, kā tas bija beidzamajos gados, droši vien sāksies tikai pēc Jāņiem. Tā vismaz izskatās. Pagaidām pie mums ir „zaļā ziema”. Un arī liels slapjums, viss žļerkst. Ūdens līmenis ir tāds, kā nevienu gadu. Domājam, bebrs ir kādu aizsprostu uztaisījis, jo ūdens līmenis visu laiku ceļas. 

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA un OĻĢERTS SKUJA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px