Iepriekšējā „Stara" numurā (25. maijā) informējām par Vidzemes plānošanas reģiona attīstības padomes izbraukuma sēdi, kurā Veselības ministrijas (VM) pārstāvji reģiona pašvaldību un medicīnas iestāžu vadītājus iepazīstināja ar VM izstrādāto diskusiju materiālu „Veselības aprūpes sistēmas attīstības plānam 2013.-2018. gadam".
Saskaņā ar plānu Madonas slimnīcu, atšķirībā no Alūksnes slimnīcas, nav plānots pārveidot par steidzamās medicīniskās palīdzības punktu.
Analizējot stacionāro produktivitāti uz pārējo šāda līmeņa valstī esošo slimnīcu fona, Madonas slimnīca, kuras apkalpes teritorijā ietilpst pieci novadi ar kopējo iedzīvotāju skaitu virs 37 000 (līdz 2018. gadam tas varētu samazināties par aptuveni 1,6%), dokumentā tiek vērtēta kā produktīva, šajā rādītājā tikai nedaudz iepaliekot no Cēsu klīnikas. Madonas slimnīca ir tehniskajā un izmaksu ziņā pietiekami efektīva, lai tā nākotnē saglabātu savu statusu kā NMP 24 h slimnīca. Tāpat būtisks aspekts ir ģeogrāfiskā slimnīcas pieejamība un stacionāro akūto funkciju ģeogrāfiskais izvietojums blakus esošajās slimnīcas. Ja Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība nodrošina 24 h NMP slimnīcas funkcijas, tad arī ģeogrāfisku apsvērumu dēļ Madonas slimnīca laika posmā līdz 2018. gadam var būt kā 24 h NMP palīdzības slimnīca, kas nodrošina akūtas stacionāras funkcijas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.05.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto