Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Aptauja: rīkojums Nr. 2

Redakcija

Autors • 28.05.2012.

Burtu lielums

Vakar apritēja gads, kopš toreizējais Valsts prezidents Valdis Zatlers izdeva vēsturisko rīkojumu Nr. 2, rosinot 10. Saeimas atlaišanu. – Vai, jūsuprāt, rīkojums Nr. 2 ir mainījis Latvijas politiku? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.

Madonietis Genādijs: – Man šķiet, ka nelielas izmaiņas ir, arī Saeimas sastāvs ir pamainījies un valdībā ir vairāki jauni ministri. Rīkojumu Nr. 2 jau tāpēc vien bija vērts izdot, lai Saeimas deputāti zinātu, ka arī tautai ir sava teikšana un 4 gadi parlamentā viņiem nebūt nav garantēti.

Jānis no Mētrienas: – Sevi nav attaisnojis ne pats rīkojums, ne arī uz tā autoru liktās cerības. Parlamenta sastāvs gan ir mainījies, bet to vajadzēja ievēlēt daudz labāku, tādu, kas spētu nodrošināt valsts straujāku attīstību, lai cilvēkiem darba meklējumos nebūtu jādodas uz ārvalstīm. Varasvīri taču daudz ko dara aplam, nu kaut vai attiecībā uz vilcienu iepirkumu. Ja mēs, zemnieki, strādātu līdzīgi, kā „bez galvas", tad arī mums būtu citi jālūdzas.

Liezērietis Indulis: – Es domāju, ka atlaist 10. Saeimu nebija vērts. Vismaz es nejūtu, ka būtu mainījusies Latvijas politika. Valsti jau nevada tie, kurus esam ievēlējuši un kas spaida tās balsošanas pogas Saeimā. Pār pasauli taču valda nauda…

Madoniete Rudīte: – Būtiskas izmaiņas es neredzu. Varbūt kas ir mainījies Rīgā, bet pie mums tas nav jūtams. Saeimā tagad vairāk ir jaunu cilvēku, kas, iespējams, ir gudri un kuri varbūt spēs arī ko izmainīt. Uzreiz jau pārmaiņas nevar notikt, tām nepieciešams ilgāks laiks.

Madoniete Valda: – Saeimu bija vērts atlaist kaut vai tikai tādēļ, lai tai būtu kāda bijība pret tautu, ka tā, redzot visatļautību, var teikt savu vārdu. Galarezultātā cerētais efekts gan netika sasniegts. Turpinās arī savējo bīdīšana labi atalgotos amatos, pat neraugoties uz to, ka vēlēšanās kāds no kandidātiem, kā, piemēram, A. Štokenbergs, ir piedzīvojis fiasko, no vēlētājiem saņemot lielu skaitu svītrojumu. Taču vislielākais zaudētājs ir pats V. Zatlers, kura popularitāte arvien krīt, un nākamajās vēlēšanās, neraugoties uz partijas nosaukuma un logo maiņu, manuprāt, viņa vadītā partija vairs negūs nepieciešamo vēlētāju atbalstu.

Aptauju veica ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px