Vasarsvētku sestdienā, 26. maijā, pulksten 19 Stirnienes baznīcā notiks koncerts „Cerības cereņš".
Koncertā piedalīsies profesionāļi: Ieva Parša – balss, Artis Sīmanis – saksofons, Kristīne Adamaite – ērģeles. Programmā: Ēriks Ešenvalds „Laudate Dominum" saksofonam un ērģelēm, Pēteris Vasks – „Vakara mūzika" saksofonam un ērģelēm, Andrejs Selickis – „Cerības cereņš" (cikls mecosoprānam, alta saksofonam un ērģelēm ar Tomasa, Dominikas, Elegija un Andreja Selicku dzeju, latgaliski, 8 daļās), Johans Sebastiāns Bahs – korāļprelūdijas.
Kā teikts preses relīzē, koncertprogrammas stāsts ir par cilvēku, kurš meklē Dievu –
pasaulē, cilvēkos, baznīcā, dabā, pats sevī. Komponists Andrejs Selickis par savu darbu saka: – Radīt mūziku ar vecātēva, vecāsmātes, ar ļoti agri mirušā tēva dzeju, pārdzīvot viņu dzīvi vēl dziļāk, nekā to ļauj pat tik tuva radniecība, ļaut sen mirušajiem it kā turpināt, it kā no jauna just, dzīvot… atkal šeit, šajā sirdī – bija brīžiem gandrīz vai neizturami grūti, taču neaizmirstami – cik neaizmirstama ir īsta atklāsme, pilnīga laime.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.05.2012.
Autore: INESE ELSIŅA