Agrā pirmdienas rītā daudzi iztrūkās no miega spēcīgā pērkona negaisa dēļ, kas plosījās un skaļi dārdēja Madonas apkārtnē. Šogad tas bija pirmais negaiss, kas nenoducināja un „neaizgāja gar malu", bet gan „gāja tieši pāri" pilsētai un vairākiem pagastiem.
Līdz ar to ir arī pirmie postījumi – lai gan jumti netika rauti pa gaisu un daudz izsaukumu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) nebija, vienīgais atskanējušais zvans toties vēstīja par nopietnu ugunsnelaimi.
– Pulksten 3.42 saņēmām zvanu no Ļaudonas pagasta „Vilcēm", kur dega vienstāva guļbūves dzīvojamā ēka. No zibens spēriena bija aizdedzies jumts, kad tur ieradāmies, tas dega ar atklātu liesmu, pilnā platībā, kas ir 180 kvadrātmetru. Zibens izraisītiem ugunsgrēkiem ir sava specifika, tāpēc tos ir grūtāk apdzēst. Tā arī šajā gadījumā – strādāja divas Madonas VUGD mašīnas, ko varēja, to saglāba, – informēja VUGD Madonas daļas vecākais inspektors Māris Bulders.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.05.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto