Saeimas deputātu vairākums pagājušajā ceturtdienā pirmajā no trim lasījumiem atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz paaugstināt pensijas vecumu no pašreizējiem 62 gadiem līdz 65 pakāpeniski no 2014. gada. – Kā vērtējat šo Saeimas balsojumu? – vaicājām vakar Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Jānis no Vecsaikavas: – Es domāju, ka pensionēšanās vecumu nevajadzētu paaugstināt, un ne tikai tāpēc, ka tas vistiešāk skar manus vecākus, par mani nemaz nerunājot. Tādā gadījumā manai paaudzei nav jēgas vispār nodokļus maksāt, jo kāds tad būs pensionēšanās vecums, kad es to sasniegšu. Ja Saeima tomēr neņems vērā tautas domas, es piekrītu arodbiedrībām, ka vajag rīkot referendumu, un arī pats tādā gadījumā balsošu pret šādu soli.
Ēriks no Dobeles: – Manuprāt, likumi Latvijā mainās tik bieži, ka nav jēgas iedziļināties. Grūti pateikt, var jau būt, ka tauta referendumā nobalsotu „pret".
Vitālijs no Madonas: – Es šādam solim nepiekrītu. Ja Saeima nobalsos par pensijas vecuma paaugstināšanu, es domāju, ka valstij nāksies šiem cilvēkiem maksāt pabalstus, jo darbā viņus tādā vecumā neviens negribēs ņemt. Paskatieties jau tagad, kas notiek – ja pāri 50 gadiem, nekur darbā iestāties nevari. Tik tiešām –
vajag rīkot referendumu, tauta noteikti nobalsos „pret".
Daiga no Madonas: – Es uz to skatos ļoti negatīvi – tādā gadījumā beigās nebūs, kam tās pensijas maksāt. Noteikti ir jārīko referendums. Kaut kā sevi ir jāmēģina aizstāvēt. Cik tad ilgi tas vecais cilvēciņš spēs strādāt? Pati tikko no slimnīcas izrakstījos, kur redzēju reālo situāciju. Cilvēki jau tā garajā darba mūžā savu veselību ir sabeiguši.
Aivars no Varakļāniem: – Ļoti negatīvi vērtēju. Labi, ka manus vecākus tas vairs neskar, bet, domājot par reālo situāciju, tas nav prāta darbs. Iespējams, ka tiešām ir jārīko referendums.
Ervīns no Degumniekiem: – Ja tā rīkosies, tad, manuprāt, liela daļa pensiju tā arī nesagaidīs. Bet acīmredzot tāds ir arī mērķis – valsts jau domā, lai tikai viņi paši būtu ieguvēji, lai nauda būtu mazāk jāizdod, lai vairāk paliek citiem izdevumiem.
Aptauju veica
BAIBA MIGLONE