Aizvadītajās brīvdienās, 14.-16. aprīlī, tikām lutināti ar siltu, saulainu un nedaudz vējainu laiku, līdz ar to īpaši nepārsteidz tas, ka pagājušajā nedēļas nogalē Latvijā sasniegti jauni kūlas dedzināšanas rekordi.
Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele, kopumā šajās dienās saņemti 369 izsaukumi, dzēsti 305 ugunsgrēki, no tiem – 242 kūlas ugunsgrēki. Veikti arī 29 glābšanas darbi, bet 33 bijuši maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cietuši pieci cilvēki.
Arī Madonas reģionā darba ugunsdzēsējiem nav trūcis, un brīvdienās ik pa brīdim ieskanējās ugunsdzēsības mašīnu sirēnas. 15. aprīlī pulksten 22.05 izsaukums saņemts uz Ērgļiem, Ogres ielu, kur degusi dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatējuši, ka divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva istabā deg gulta un sadzīves mantas 5 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā cietusi pusmūža sieviete.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.04.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA