Pirmdien, 19. martā, palika 54 gadi kopš LTV „Panorāmas" pirmā raidījuma. – Vai jūs esat starp tiem skatītājiem, kas regulāri vakaros skatās LTV ziņu svarīgāko raidījumu, un kāds ir jūsu vērtējums? – vakar jautājām Madonā sastaptajiem cilvēkiem.
Madonietis Andrejs: – Šad tad paskatos, bet ne vienmēr. Tagad jau ir tik daudz TV kanālu, ka grūti ir izvēlēties, kurus skatīties, bet kurus ne. Mani vairāk interesē sadzīviskas tēmas, kā arī laika ziņas.
Madonietis Ilmārs: – TV „Panorāma" ir pamatraidījums, ko skatos gandrīz katru vakaru. Kopš sevi atceros, atceros arī „Panorāmu". Mani vairāk interesē lauksaimniecībai, lauku dzīvei veltītie sižeti. Kādreiz tā bija galvenā tēma „Panorāmā", tagad ir pretēji – sižetiem par lauku dzīvi tiek veltīta mazākā daļa. „Panorāmas" veidotājiem novēlu vairāk uzmanības veltīt lauku problēmām (ne tikai politikai), kā arī pozitīvām ziņām.
Jānis no Ošupes pagasta: – Tas ir raidījums, ko laikam skatās visi, jo tas ir mūsu valsts spogulis, atspoguļo gan notikumus, gan problēmas. Un tās ir visā valstī, ne tikai Latgalē. Savulaik nevajadzēja tā nonicināt mazo zemnieciņu. Tika atbalstīti lielsaimnieki, zemnieki, Kurzeme, un tagad esam tur, kur esam. Ražošanas nav, un nav arī darbavietu. „Panorāmas" kolektīvam novēlu daudz radošu veiksmju, labu veselību, lai viņu veidotais raidījums vēl ilgi pastāv. TV žurnālistus jau uztveram kā pazīstamus cilvēkus.
Tālivaldis no Murmastienes: – Es „Panorāmu" skatos maz, jo TV3 un LNT ziņas tiek rādītas agrāk. Tās noskatos, un priekšstats par to, kādi notikumi ir notikuši, rodas. LTV ziņas parasti noskatos sešos, kur aktuālais valstī arī tiek plaši atspoguļots, un tad jau „Panorāmu" var neskatīties. Kāda filma, seriāls vai ekstrasensu cīņas taču arī ir jānoskatās.
Madoniete Liena: – „Panorāmu" skatos reti, biežāk noskatos LNT ziņas, jo tās raida pusstundu ātrāk. Mani vairāk interesē notikumi Latvijā, gribētos dziļāku notikumu analīzi un izpēti, tai skaitā arī par lauku dzīves problēmām.
Aptauju veica
ŽEŅA KOZLOVA