Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Sarkanais Krusts veic labus darbus

Redakcija

Autors • 03.11.2007.

Sarkanais Krusts veic labus darbus
Burtu lielums

Otrdien Madonu apmeklēja Latvijas Sarkanā Krusta (SK) ģenerālsekretārs Valdis Nagobads. Tiesa, Madona nebija viņa ceļamērķis, tomēr viņš Parka ielā 4 tikās arī ar pilsētas domes sociālā dienesta un SK darbiniekiem, tajā skaitā ar Madonas nodaļas izpilddirektori Olitu Vaivodi.

Ja jau ir izdevība tikties arī ar preses pārstāvi, gribu uzvērt divas lietas, kas skar ne tikai Madonas rajonu, – bilda Valdis Nagobads. – Sarkanais Krusts saņem pārmetumus,
ka sabiedrība ļoti maz zina par mūsu labajiem darbiem un cilvēkiem, ka esam pārāk pasīvi savas darbības popularizēšanā. Mums vairāk par sevi jāstāsta. Arī Latvijā
nedrīkstētu būt neviena diena, kad kādā plašsaziņas līdzeklī – rajona avīzē, radio vai televīzijā – nebūtu pieminēta šī organizācija, kas veic daudzus labus darbus. It kā pazūdam uz politisko un citu aktualitāšu kopējā fona. Bet mēs taču lepojamies,
ka SK ir 17 tūkstoši cilvēku, ka tā ir lielākā sabiedriskā organizācija Latvijā.
Cits jautājums ir par organizācijas biedru sastāvu. Nav īsti normāli, ja SK biedru lielākā daļa ir trūcīgi cilvēki. Principā šajā organizācijā vajadzētu būt tiem cilvēkiem, kuri
grib un var palīdzēt citiem. Iespējams, stājoties šajā organizācijā, kāds pajautā – bet kas man par to būs? Nekas nebūs! Motivācijai jābūt vēlmei kaut ko labu izdarīt, palīdzēt tiem, kam klājas grūti. Biedru skaits varbūt samazināsies pie šādiem
noteikumiem. SK padome arī pieņēmusi lēmumu, ka SK biedra nauda ar nākamā gada 1. janvāri būs 3 lati, nevis 1 lats gadā. Tas gan neattiecas uz pensionāriem, viņiem tāpat jāmaksā 1 lats.
Esam ieviesuši īpašās biedra kartes. Pārtikuši cilvēki, kas grib atbalstīt šo organizāciju, maksā 10, 20 vai 30 latu gadā un līdz ar to saņems elektroniski sagatavotu zelta, sudraba vai bronzas biedra karti. Un ja man jautās "zelta"
biedrs – "kas man par to būs", atkal jāsaka – nekas. Nākotnē gan
varbūt noorganizēsim kādu loteriju, piemēram, trīs "zelta" biedri kaut ko laimē kā atzinību par saviem labajiem darbiem.

Autore: ASTRA ZAGORSKA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px